Громадська організація «Мережа антикорупційних центрів» реалізовує проєкт «Ресурсний центр захисту та підтримки осіб, що постраждали внаслідок бойових дій». На базі громадської організації працює команда юристів, які не тільки надають консультації, а й складають процесуальні документи. 

У грудні 2022 року до приймальні ГО «Мережа антикорупційних центрів» звернувся пан Андрій, який є внутрішньо переміщеною особою, про допомогу у поданні до суду позовної заяви про визначення місця проживання сина за його місцем реєстрації. Він зазначив, що раніше дитина проживала із колишньою дружиною, однак після введення правового режиму воєнного стану та території України остання залишила сина та виїхала у невідомому напрямку.

«Згідно зі ст. 161 СК України, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення. Частинами 1, 2 ст. 171 СК України встановлено, що дитина має право на те, щоб бути вислуханою батьками, іншими членами сім`ї, посадовими особами з питань, що стосуються її особисто, а також питань сім`ї. Дитина, яка може висловити свою думку, має бути вислухана при вирішенні між батьками, іншими особами спору щодо її виховання, місця проживання, у тому числі при вирішенні спору про позбавлення батьківських прав, поновлення батьківських прав, а також спору щодо управління її майном»,— зазначає юрист проєкту Іван Мудраченко.

«Наші юристи допомогли скласти позовну заяву, а пан Андрій через місяць отримав рішення суду, яким визначено місце проживання сина за його місцем реєстрації», — зазначає керівник проєкту Маргарита Лихачова.

   Нагадуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги та складання процесуальних документів Ви можете звернутись до юристів ГО «Мережа антикорупційних центрів» за телефоном: +38 097 700 8 900 з 10:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю.

Ініціатива реалізується ГО «Мережа антикорупційних центрів» у рамках  проєкту ПРООН«ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні проблеми центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу.