З якими питаннями зараз звертаються військовослужбовці:
• Є звернення щодо звільнення з ЗСУ за сімейними обставинами. Наприклад, коли є дитина з інвалідністю. Багато питань виникало з багатодітними батьками. 
• Військовий облік жінок спричинив справжній інформаційний гам, запитували, чи будуть випускати з країни, жінки навіть виїжджали до 1-го жовтня, а раптом не випустять. 
• Багато питань по ВЛК. У відповідному 402-ому наказі, де прописані хвороби дуже багато хронічних захворювань, які є в багатьох, особливо, після сорока років. Якщо ці люди визнані обмежено придатними, то багато запитань, що з цим робити, де і наскільки такі люди можуть бути ефективними.
• Багато питань про поранення, коли припиняють платити . зарплату, а боєць у цей час лікується.
• Є такий випадок, коли людину забрали по мобілізації, він судимий, був ув’язнений протягом 9 років. Але на певному етапі дізналися, що чоловік судимий, тому має бути виключений з військового обліку, бо скоїв особливо тяжкий злочин, йому не можна давати зброю. 
• Також суди почали призупиняти позови до військових частин. Приклад, людина звільнилася, подала позов до військової частини і суд пише «призупинити до закінчення воєнного стану», бачив вже два таких рішення. А питання в тому, на який час. У мене людина судиться навпаки — про відновлення на військовій службі, а суддя призупиняє до закінчення воєнного стану. Можливо, навіть треба відновлювати роботу спеціалізованих військових судів. Можливо, в цьому є сенс, адже йдеться про специфічне законодавство.

Ірина Баришевська