Громадська організація «Чугуївська правозахисна група» реалізовує грантовий проєкт «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій». Упровадження проєкту підтримується ПРООН та ЄС. На базі громадської організації працює команда юристів Чугуївського волонтерського штабу, які не тільки надають консультації, а й складають процесуальні документи.

У вересні 2022 року до приймальні Чугуївської правозахисної групи звернулисярозгублені чоловік та жінка зі звільненого селища Чкаловське Чугуївського району.Батьки пояснили юристам, що не можуть отримати свідоцтво про реєстрацію народження доньки. 

«Наші юристи допомогли батькам та пояснили, що їм не потрібно звертатися до органів реєстрації актів цивільного стану для отримання відмови у проведенні реєстраціїнародження, а можна звертатися одразу безпосередньо до відповідного суду для встановлення факту народження», — зазначає заступник керівника Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов.

«За статтею 317 Цивільного процесуального кодексу України, заява про встановлення факту народження особи на території, на якій введено воєнний чинадзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана батьками або одним з них, їхнімипредставниками, членами сім’ї, опікуном, піклувальником, особою, яка утримує та виховує дитину, або іншими законними представниками дитини до будь-якого місцевогосуду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника», — говорить юрист проєкту Антон Биченко.

«Наші юристи допомогли батькам народженої дитини скласти заяву до суду та долучити необхідні докази. Через тиждень рішення суду було задоволено на користь батьків. Тепер пан Сергій та пані Олена є законними батьками народженої дитини та отримають допомогу від держави»,— розповідає про успішний кейс керівник проєктуРоман Лихачов.

Нагадуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги та складання процесуальних документів, ви можете звернутись до юристів Чугуївського волонтерського штабу за телефоном: +38 097 179 38 22 з 10:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю 

Матеріал підготовлено командою проєкту «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій», який реалізує громадська організація«Чугуївська правозахисна група» за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН(ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз(ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.