Громадська організація «Чугуївська правозахисна група» реалізовує грантовий проєкт«Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій». Упровадження проєкту підтримується ПРООН та ЄС. На базі громадської організації працює команда юристів Чугуївського волонтерського штабу, які не тільки надають консультації, а й складають процесуальні документи.

У травні 2022 року до приймальні Чугуївської правозахисної групи звернулася пані Галина. Заявниця розказала, що з 2001 року по грудень 2015 року працювала в депо станції Донецьк Донецької залізної дороги. У березні 2016 року керівництвом «Державного підприємства «Донецька залізниця» було видано співробітникам підприємства на руки трудові книжки, щоби їх не було втрачено у зв`язку з бойовими діями на території Донецької області. Трудову книжку пані Галина отримала без запису про звільнення. У зв`язку з відсутністю запису про припинення трудових відносин із вагонним депо Донецьк «Державного підприємства «Донецька залізниця» жінка була позбавлена можливості стати на облік як безробітна у районній філії обласного центру зайнятості та в подальшому офіційно працевлаштуватись.

Юрист Чугуївського волонтерського штабу Віталій Бабика порадив жінці  звернутися до суду з заявою про  припинення трудових відносин між нею та вагонним депо Донецьк «Державного підприємства «Донецька залізниця» з ініціативи працівника за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України та допоміг скласти відповідну заяву.

Згідно статті 315 ЦПК України, судом можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначеного іншого порядку їх встановлення.

Згідно статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», зареєстрована (взята на облік) внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи (не припинила інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин з підтвердженням того, що ця заява таким громадянином надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви). УДППЗ «Укрпошта» не здійснюється пересилання пошти на окремі території Донецької та Луганської областей.

Таким чином, жінка не може подати поштовим відправленням заяву про припинення трудових відносин, оскільки такі відправлення на вказану територію не приймаються»,— говорить юрист проєкту Антон Биченко.

«Суд задовольнив заяву пані Галини та надав своїм рішенням можливість  набути статус безробітної та у подальшому працевлаштуватися, а з жовтня вона знайшла роботу в школі та вже отримує заробітну плату», — розповідає про успішний кейс керівник проєкту Роман Лихачов.

Нагадуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги та складання процесуальних документів Ви можете звернутися до юристів Чугуївського волонтерського штабу за телефоном: +38 097 179 38 22 з 10.00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю 

Матеріал підготовлено командою проєкту «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій», який реалізує громадська організація«Чугуївська правозахисна група» за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН(ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз(ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.