Громадська організація «Фонд сільських громад Дворічанщини», основною діяльністю якої є виявлення, протидія та боротьба із корупційними діями осіб, у тому числі посадовців, від імені її експерта Віталія Бабики звернулася до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України із заявою про можливе вчинення противоправних дій з боку депутата Близнюківської селищної ради Харківської області Пономаря Олександра Григоровича. При аналізі декларацій нам стало відомо, що ним, можливо, внесені завідомо недостовірні відомості до декларації, а також не задекларовано частину майна. Сума порушення імовірно складає більше 100 прожиткових мінімумів.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) реагує на такі випадки та встановлює відповідальність за подібні дії.

Згідно ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від відповідальності. Згідно до Закону «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією – це діяння, що не обов’язково містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги. Декларант позбавлений права без належних на те причин не подавати декларацію або вказувати у ній неправдиву інформацію. Це карається значним штрафом, або навіть позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади.

Ця публікація підготовлена в рамках проєкту «Посилення протидії корупції у Лозівському, Чугуївському та Харківському районах Харківської області», який реалізуєГО «Фонд сільських громад Дворічан» за підтримкипрограми МАТРА посольства Королівства Нідерланди, м. Київ. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністюавторів і жодним чином не відображає точку зоруПосольства Королівства Нідерландів, м. Київ чи ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини».