Громадська організація «Фонд сільських громад Дворічанщини», основною діяльністю якої є виявлення, протидія та боротьба із корупційними діями осіб, у тому числі посадовців, від імені її експерта Віталія Бабики звернулася до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України із заявою про можливе вчинення противоправних дій з боку депутата Старопокровської сільської ради Харківської області Мельникової Вікторії Григорівни. Будучи депутатом, згідно до закону, вона є суб’єктом декларування. Несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну подачі декларації (з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня), а саме: 17.06.2021 о 15.52 год. оприлюднила декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік (декларація після звільнення), шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції; несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну подання декларації (з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 червня 2020), а саме: 16.06.2021 о 10.41 год. подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2019 рік, а також несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну подачі декларації за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, а саме: 16.06.2021 о 10.50 год. подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію «перед звільненням».

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) реагує на такі випадки та встановлює відповідальність за подібні дії.

Згідно ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від відповідальності. Згідно до Закону «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією – це діяння, що не обов’язково містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги. Декларант позбавлений права без належних на те причин не подавати декларацію або вказувати у ній неправдиву інформацію. Це карається значним штрафом, або навіть позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади.

Ця публікація підготовлена в рамках проєкту «Посилення протидії корупції у Лозівському, Чугуївському та Харківському районах Харківської області», який реалізуєГО «Фонд сільських громад Дворічан» за підтримкипрограми МАТРА посольства Королівства Нідерланди, м. Київ. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністюавторів і жодним чином не відображає точку зоруПосольства Королівства Нідерландів, м. Київ чи ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини».