Під час моніторингу публічних закупівель Мережею антикорупційних центрів було встановлено, що Відділ освіти Вовчанської міської ради здійснено закупівлю UA-2021-08-27-006775-a щодо придбання: «Капітальний ремонт санвузлів та зовнішньої каналізації Комунального закладу «Варварівський ліцей Вовчанської міської ради Чугуївського району Харківської області» за адресою: Харківська область, Чугуївський район, село Варварівка, вул. Центральна, 125-А».  В рамках журналістського розслідування було порівняно аналогічну вартість робіт та виявлено що Замовником здійснено закупівлю товару за завищеними цінами. На думку експертів, здійснюючи закупівлю за завищеними цінами, можливо порушено принцип максимальної економії, ефективності та пропорційності, що могло призвести до потенційного завдання збитків бюджету на суму близько 100 000 грн. Зазначені дії замовника можуть ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст. ст.191, 364, 367 Кримінального кодексу України.

Зазначена закупівля здійснена відповідно до Порядку проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України» затверджений Постановою Кабінету міністрів України № 225 від 20.03.2020 р. Відповідно до абз. 3 п. 2 вищезазначеної Постанови закупівлі здійснюються без використання електронної системи закупівель. Тобто, замовник самостійно обирає контрагента та укладає з ним договір. Відповідно до п. 4 Порядку закупівлі повинні здійснюватись з дотриманням принципу максимальної економії, ефективності та пропорційності.

З метою проведення належної перевірку, юристи «Мережа антикорупційних центрів» в рамках проекту «Посилення громадського контролю у сфері освіти та охорони здоров’я в Харківській області», що виконується  ГО «Мережа антикорупційних центрів», за фінансової підтримки Європейського Союзу  та Black Sea Trust for Regional Cooperation (BST) звернулись до правоохоронних органів для порушення кримінального провадження за вказаним фактом.

25.11.2021 року відомості за вказаним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато розслідування у кримінальному провадженні.

*Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Мережа антикорупційних центрів» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

 #ПрямуємоРазом (#MovingForwardTogether)

#BST