«Мережа антикорупційних центрів» в рамках проекту №ENI/2020/415-989 «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в України» за підтримки Європейського Союзу, представництво в Україні, реалізує ініціативу «Моніторинг та аналіз бюджетних витрат, спрямованих на боротьбу з COVID-19».

В рамках ініціативи «Мережа антикорупційних центрів» розпочала моніторинг публічних закупівель, спрямованих на боротьбу з COVID-19, на території наступних областей: Луганська, Харківська, Донецька, Запорізька, Дніпропетровська.

Так, під час моніторингу виявлено, що Замовником КНП «Криворізька інфекційна лікарня №1» Криворізької міської ради, 01986115 здійснено закупівлю UA-2020-09-28-000388-a щодо придбання засобів індивідуального захисту на суму 1 505 035,00 грн. Зокрема Замовником придбано респіратори FFP2, маски медичні. Здійснивши ретельний аналіз зазначеної закупівлі виявлено факти потенційного завдання збитків бюджету на суму близько 1 250 000 грн., про що свідчить наступне.

Під час аналізу закупівлі, відповідно до інформації розміщеної в електронній системі закупівель Прозорро встановлено, що Замовником здійснено закупівлю товару за завищеними цінами.

В той же час, іншими замовниками в цей період здійснено закупівлі аналогічного товару за значно нижчими цінами:

В той же час, іншими замовниками в цей період здійснено закупівлі аналогічного товару за значно нижчими цінами:

Здійснюючи закупівлю за завищеними цінами, порушено принцип максимальної економії, ефективності та пропорційності, що можливо призвело до потенційного завдання збитків бюджету на суму близько 1 250 000 грн.

З даного приводу Мережа антикорупційних центрів звернулась до Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровської області щодо перевірки фактів можливих порушень. Чекаємо на реагування контролюючого органу.

*Стаття підготована в рамках проекту «Моніторинг та аналіз бюджетних витрат, спрямованих на боротьбу з COVID-19», що  реалізується «Мережею антикорупційних центрів» за фінансової підтримки міні-гранту від проекту «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.