02 грудня 2019 року в рамках реалізації проекту «Зміни в громаді починаються з тебе» представники Реформаторської коаліції Чугуївщини в приміщенні Дворічанської селищної ради провели засідання круглого столу для створення місцевої коаліції та інформаційні кампанії  щодо подання пропозицій від громадських організацій та громадян для складання прозорого місцевого бюджету за участю представників органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій.

Представники громадських організацій презентували свої дослідження, які були проведені згідно даних опитувань в Харківській області.

Одним з головних питань обговорення стало покращення зв’язків громадських організацій із звичайними українцями, залучення громадян до своєї діяльності.

На даний час ГО “Чугуївська правозахисна група”, на базі якої об’єдналися 21 громадська організація та ініціативи в місті Чугуїв у Реформаторську коаліцію Чугуївщини за підтримки USAID втілює ініціативу щодо створення малих об’єднань (коаліцій) на місцях.

Представники ГО запропонували взяти участь в цьому проекті.

ПЕРЕВАГИ УЧАСТІ:

 1. Гарантоване отримання в населеному пункті мініпроекту на втілення ідей на суму до 10 000 грн.
 2. Отримання підготовленого за рахунок ГО “Чугуївська правозахисна група” кольорового буклету про діяльність громадських організацій населеного пункту, який може стати візитівкою для громадський організацій та презентації перед міжнародними організаціями.
 3. Отримання в подарунок двох наметів для громадських організацій.
 4. Допомога в написанні проектів до міжнародних організацій для отримання фінансування.
 5. Підвищення власних знань в громадській освіті.
 6. Представлення проектів громадськими організаціями населеного пункту для отримання фінансування на Щорічному форумі громадських організацій за участю представників міжнародних донорів.

КРОКИ, ЯКІ НЕОБХІДНО ЗРОБИТИ:

 1. Проведення ознайомчої зустрічі з представниками громадського сектору міста населеного пункту.
 2. Створення неформалізованого об’єднання громадських організацій та ініціатив населеного пункту шляхом підписання Коаліційної угоди (меморандуму) про співпрацю між організаціями населеного пункту.
 3. Прийняття прозорого бюджету на 2020 та 2021 рік зі збором пропозицій від мешканців міста та громадських організацій, ініціатив (не менше 50 пропозицій від громадян).
 4. Співпрацювати з експертом, який допоможе створити дорожню карту локальних реформ населеного пункту (експерта буде залучено за рахунок ГО “Чугуївська правозахисна група”). Експертом буде розроблено дорожню карту за вимогами організацій населеного пункту, яку в подальшому можна буде презентувати міжнародним організаціям для отримання фінансування.
 5. Схвалення об’єднанням (коаліцією) відповідного населеного пункту розробленої дорожньої карти локальних реформ (ініціатив).
 6. Проведення ярмарку (представлення) громадських організацій населеного пункту протягом року.
 7. Участь 5 представників населеного пункту у двох одноденних тренінгах з PR-розвитку громадської організацій та адвокації (втілення) ініціатив.

Менеджер проекту Роман Лихачов (тел. 0675755939, електрона пошта chpg@ukr.net).

Відвідувачам заходу була надана Анкета “ПРОПОЗИЦІЙ ДО БЮДЖЕТУ НА 2020 РІК” та інформаційний матеріал “ЯК КОНТРОЛЮВАТИ СВОЇ ГРОШІ В МІСЦЕВОМУ БЮДЖЕТІ”, який містить 10 порад для активних мешканців.

Зустріч пройшла у дружній та відкритій атмосфері. Гості із задоволенням відповіли на всі питання, які хвилювали присутніх.

Довідка: Захід організований Коаліцією громадських організацій Чугуївщини в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.