20 вересня 2019 року за результатом переговорної процедури закупівлі Нововодолажська селещна рада уклала договір з ТОВ “Легіонбуд” на будівництво багатофункціонального спортивного майданчику вартістю 2,23 млн гривень. Із цієї суми вартість матеріалів складе майже 2 млн гривень. Серед основних витрат підрядника — придбання поліурітанових клеїв Conipur 217 та Conipur 326 по ціні 192 гривні та 328 грн за кілограм відповідно, загальною вартістю 735,5 тисяч гривень, бетонної суміші B15(M200) по 3,5 тисячі гривень за метр кубічний на 377 тисяч гривень, а також щебеню фракції  20-40 мм, марка М1000 по 1835,88 за м3, загальним цінником у майже 190 тисяч гривень

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-09-06-001945-b?fbclid=IwAR0a6UpkK_ep23DcU6OVSWiMX_0SJxwYufoSYT-0ANLVbecBM408BsapZzI

Відповідно до кошторисної документації ціни на матеріалі вказані у договорі без ПДВ, яке розраховується та додаватиметься до остаточної ціни окремо.

Зазначимо, що схожі спортивні майданчики паралельно будуються іншими замовниками та підрядниками по всій Україні, втім ціни суттєво відрізняються в меншу сторону.

Так, скажімо, при будівництві схожого об’єкту у Черкасах закуповувались аналогічні будівельні матеріали по ціні:

Клеї Conipur 217 та Conipur 326 —  255,63 гривні за кілограм

Бетонна суміш B15(M200) — 1845 гривень за метр кубічний

Щебінь фракції  20-40 мм, марка М1000  — 531 гривня за метр кубічний.

Зазначимо, що підрядник в Черкасах не є платником податку на додану вартість, тому у кошторисі ціна матеріалів є кінцевою. Договір укладено 20 травня 2019 року і об’єкт вже фактично введений в експлуатацію.

При будівництві схожого обєкту в місті Павлоград місцевий підрядник виставив наступну ціну за матеріали:

Клей  Conipur 326 — 247,2 гривні за кілограм

Клей Conipur 217 — 219,6 гривні за кілограм

Бетонна суміш B15(M200) — 3300 грн за метр кубічний

Тут підрядник також є платником податку на додану вартість, тому ціни зазначені в кошторисі варто збільшувати на 20% для отримання реального показника. Щебінь у Павлограді використовували іншої фракції. Договір укладено 18-го жовтня 2019 року.

Таким чином, нововодолажський підрядник ТОВ “Легіонбуд” із порівнювальних об’єктів запропонували найвищу ціну одночасно на клей Conipur 326, щебінь та бетонну суміш. Чи випадково це? Розбирались розслідувачі Громадської організації «Мережа антикорупційних центрів».

Крім того додамо, що при реконструкції доріг в місті Чугуїв, тим же підрядником “Легіонбуд” здійснювалось постачання щебіню фракці  20-40 мм, марка М1000 по ціні 784 гривні за метр кубічний. У випадку із вартістю щебеню при будівництві майданчику лише б його постачання до місця робіт коштувало б із розрахунків підрядника такої суми.

ТОВ “Легіонбуд” є одним із фаворитів органів місцевого самоврядування Харківської області, уклавши за останні два роки 282 різних угоди по всій області загальною вартістю майже 100 млн гривень. Із цієї суми договори майже на 90 млн гривень є укладеними в результаті безконкурентних закупівель. Серед основних замовників “Легіонбуду” Пісочинська селещна рада, що уклала договорів з підрядником на 22 млн гривень (всі вони безконкурентні), Новодолажська селещна рада та її підрозділи — 26 договорів на майже 10 млн гривень та Люботинська міська рада — 57 договорів на 9,5 млн гривень. Працювало вказане підприємство і на території міста Чугуєва Харківської області та інших органів місцевого самоврядування, виконуючи різні ремонти.

Як стало відомо з Єдиного реєстру фізичних та юридичних осіб підприємство зареєстроване  лише у березні 2019 року та має статутний капітал у розмірі 1 млн гривень. Його єдиним власником та директором є мешканець Харкова Сокіл Сергій Вікторович.

На разі вказане підприємство вже фігурує в кримінальному проваджені 42019221280000117, відкритому на початку листопада за фактом можливого привласнення бюджетних коштів під час здійснення ремонту вулиць в селі Качалівка Краснокутського району Харківської області.  Зокрема, як йдеться з тексту ухвали суду, попри ніби-то підписані акти виконаних робіт під час виїзду правоохоронців на місце “активності” підприємців встановлено, що роботи проведені неякісно та не в повному обсязі. Крім того встановлено, що асфальтне покриття на деяких ділянках дороги має ушкодження у вигляді деформації дорожнього покриття, ям, тріщин, впадин різних за формою та розмірів, а в деяких місцях асфальтне покриття взагалі відсутнє.

Крім того Cергій Сокіл до недавнього часу був власником та директором ще одного відомої в регіоні підрядної організації ТОВ “Панган”, що також відрізнялась неабикою любов’ю з боку різних бюджетних Замовників, отримавши за 2018-2019 рік 166 угод на сума понад 40 млн гривень, з яких 159 на суму 33 млн гривень були безконкурентними. Це підприємство також фігурує у кримінальному проваджені згаданому вище і відкритому 4 листопада 2019 року http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/85669180

Станом на сьогодні ТОВ “Панган” офіційно змінило власника та “переїхало” до Івано-Франківської області, де поки не здобуло притаманної любові з боку бюджетних організацій і не виконує жодних робіт. Новим власником підрядника є мешканець села Рокитне Нововодолазького району Олександр Бикадаров, на якого за данними державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців зареєстровано 22 компанії в різних куточках України, частина з яких фігурує в кримінальних провадженнях повязаних не лише з розкраданням бюджетних коштів, а і з діяльністю конвертаційних центрів про що свідчать відповідні ухвали суду.

Таким чином, можна припустити, що Бикадоров є вдаваним підприємцем на якого записують або ж проблемні підприємства у разі виникнення проблем з правоохоронними органами або ж завідомо фіктивні організації, учасників транзитних схем податкових “оптимізаторів”. До того ж, повний тезка Бикадоров Олександр Михайлович засуджений Комінтерновським районним судом міста Харків у липні цього року за дрібне шахрайство з мобільним телефоном до одного року умовно. Чи є це той самий Бикадоров, на якого зараз записані колишні активи Сергія Сокола нам встановити не вдалось. Жоден телефон пов’язаний із Бикадоровим в офіційному державному реєстрі не відповідає.

Та і сам Сергій Сокол, чії ніби-то компанії за останні роки здобули підрядів по області на майже 150 млн гривень теж навряд чи є справжнім підприємцем. Станом на сього людина з таким самим прізвищем, ім’ям та по-батькові шукає роботу регіонального менеджера, а відповідно до його резюме останні багато років працював на нафтобазі. Жодної інформації про успішну підприємницьку діяльність та будівельну кар’єру у документі немає. Сергій Вікторович відмовився у телефонній розмові коментувати будь-що про його “підприємницьку” кар’єру, зазначивши лише, що компанії “Панган” та “Легіонбуд” йому були знайомі колись.

Зазначимо, що відповідно до моніторингів, проведених Державною аудиторською службою окремі замовники аби співпрацювати безпосередньо із Сергієм Соколом та його фірмами уникали від проведення відкритих торгів. Зокрема мова про Дергачівську міську раду.

Хто ж насправді стоїть за цим псевдопідприємцем і хто, відповідно до укладених договорі буде нести, зокрема і гарантійні зобов’язання при зроблених неякісно ремонтах  у разі їх виникнення питання поки відкрите і, можливо, буде встановлене в ході слідства. На даний час розслідувачами громадської організації «Мережа антикорупційних центрів» подано відповідні заяви про вчинення кримінальних проваджень за вказаними фактами.