Минулого тижня Реформаторська Коаліція Чугуївщини в рамках програми «Прозоре місто» через діалог громадськості та міської влади провели експертне обговорення «Оновлення Статуту міста Чугуїв та створення дієвих механізмів залучення громадськості до процесу прийняття рішень на місцях»

Кожна територіальна громада, котра прагне створити на своїй території ефективні механізми участі мешканців у вирішенні питання / прийнятті демократичних рішень та дійсно зацікавлена у всебічному розвитку має розробити та затвердити Статут територіальної громади. Тому як, Статут за законом є єдиним документом, що ухвалюється на місцевому рівні та яким можна визначити порядок реалізації таких інструментів безпосередньої участі жителів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, як загальні збори громадян та місцеві ініціативи.

Напевно наступні роки будуть переломними у розвитку місцевої демократії, підтвердження цьому є:
1. Презентація» в січні місяці Кабінетом Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом оновленого плану дій по реформі децентралізації до 2020 року та ініціювання «Нового етапу змін» відповідно до якого одним із пріоритетних завдань є активний розвиток форм місцевої демократії.
2. Розробка та публікація в лютому 2019 року Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ спільно з неурядовими експертами методичних рекомендацій щодо створення Статуту територіальної громади, а також зразків документів для організації участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення.
3. Міжнародні інституції, інвестори, донори все більше та прискіпливіше звертають увагу на наявність та ефективність інструментів залучення громадян до прийняття рішень і вже починають ставити обов’язкові вимоги до міст/громад щодо запровадження більш дієвих та прозорих форм місцевої демократії перед початком роботи та наданням безповоротної фінансової допомоги.

І дуже добре, що Чугуївська міська рада розуміє важливість та переваги удосконалення процесу залучення мешканців до управління містом через оновлення Статуту міста розробленого та затвердженого ще в далекому 2011 році.

Під час обговорення детально проаналізували наявні та можливі форми місцевої демократії, виявили деякі статті документа, котрі вже втратили свою чинність відповідно до законодавства України. Додатково аналіз інструментів демократії показав ряд неточностей, перепонів для дійсно широкого та прозорого використання загальних зборів, громадських слухань, місцевих ініціатив, електронних петицій, громадського бюджету, консультації з громадськістю та громадської екпертизи відповідно до розроблених рекомендацій Мінрегіона.

Зараз формується проект рішення щодо внесення змін до чинного Статуту міста Чугуєва із врахуванням спільних напрацювань та відбувається оновлення складу робочої групи щодо підготовки змін.

#РеформаторськаКоаліціяЧугуївщини
#РегіональнаСпівпраця