В епоху інформаційних технологій навіть віддаленість від обласного або районного центру зовсім не обмежують можливість отримання знань, в тому числі і правових. Так, безкоштовна скайп-консультація по земельних і інших правових питань для жителів селищ Есхар, Малинівка і Кочеток була проведена на базі відділу культури і туризму Чугуївської райдержадміністрації.
Завдяки сприянню завідувачки відділом культури і туризму Чугуївської РДА Тетяни Кулешовой і керівництва селищних рад, районної ради та районної адміністрації, Чугуївського центру з надання безоплатної вторинной правової допомоги населення було заздалегідь повідомлено про цікаве і корисне правовому заході. Тому протягом 2 годин, поки проходила скайп-консультація, спостерігався справжній «аншлаг»: Іван Мудраченко, керівник Чугуївської правозахисної групи встиг дати відповіді на правові питання 21 мешканцю Чугуївського району, що скористався зручною можливістю отримати юридичну пораду щодо необхідної їх проблеми. Більшість питань стосувались земельних відносин, зокрема, щодо прийняття спадщини, оскарження заповіту, отримання у власність земельної ділянки тощо

Як підкреслює Іван Мудраченко, враховуючи технічні можливості скайп-зв’язку, він мав можливість не тільки чути людей, які зверталися до нього з питаннями, але і бачити їх, відчувати їх реакцію, розуміти, наскільки доступними були його пояснення.
Наступним кроком Чугуївська правозахисна група планує провести виїзні консультування та семінари з земельних питань у Шевченківському районі Харківської області

Є всі передумови для поширення подібного досвіду і на інші населені пункти Чугуївського району, де скайп-консультування можна проводити не тільки в приміщеннях бібліотек, а й в сільрадах, школах і клубах.

Проект «Захист прав селян — власників земельних ділянок у Чугуївському, Печенізькому, Шевченківському, Вовчанському, Дворічанському, Великобурлуцькому районах Харківської області, подолання корупції у сфері земельних відносин» реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.