На даний час суттєвою проблемою є недостатня обізнаність осіб, які є суб’єктами, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», про сутність правопорушень, пов’язаних з корупцією, вчинення яких є підставою для притягнення винної особи до юридичної відповідальності визначеного законодавством виду.

Депутатам місцевих рад необхідно до 1 квітня 2015 року подати електронну декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Також це повинні зробити, зокрема, посадові особи місцевого самоврядування категорій 4-7 (наприклад: керівники управлінь і відділів виконкомів, секретарі міських рад, міські голови міст районного значення, сільські та селищні голови тощо).

Громадські активісти, що спеціалізуються на питаннях запобігання корупції, надають місцевим депутатам роз’яснення та методичні рекомендації щодо того, як правильно здійснити декларування.

Так, днями голова Мережі антикорупційних центрів, провідний аналітик Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов провів відповідне навчання для депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування Печенізького району.

До вашої уваги пропонується відео-відповідь на питання «Як внести до декларації інформацію про майно членів сім’ї?»