«Мережа антикорупційних центрів» в рамках проекту №ENI/2020/415-989 «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в України» за підтримки Європейського Союзу, представництво в Україні, реалізує ініціативу «Моніторинг та аналіз бюджетних витрат, спрямованих на боротьбу з COVID-19».

В рамках ініціативи «Мережа антикорупційних центрів» розпочала моніторинг публічних закупівель, спрямованих на боротьбу з COVID-19, на території наступних областей: Луганська, Харківська, Донецька, Запорізька, Дніпропетровська.

Так, під час моніторингу виявлено, що Замовником Комунальне некомерційне підприємство «Міська клінічна лікарня № 21 ім. проф. Є.Г.Попкової» Дніпровської міської ради, 01984659 здійснено закупівлю UA-2020-09-18-006575-b щодо придбання, зокрема, масок хірургічних одноразових. Здійснивши ретельний аналіз зазначеної закупівлі виявлено факти потенційного завдання збитків бюджету на суму близько 100 000 грн., про що свідчить наступне.

Під час аналізу закупівлі встановлено, що Замовником здійснено закупівлю товару за завищеними цінами.

В той же час, іншими замовниками в цей період здійснено закупівлі аналогічного товару за значно нижчими цінами:

Здійснюючи закупівлю за завищеними цінами, порушено принцип  максимальної економії, ефективності та пропорційності, що призвело до потенційного завдання збитків бюджету на суму близько 100 000 грн.

З даного приводу Мережа антикорупційних центрів звернулась до Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровської області щодо перевірки фактів можливих порушень. Чекаємо на реагування контролюючого органу.

*Стаття підготована в рамках проекту «Моніторинг та аналіз бюджетних витрат, спрямованих на боротьбу з COVID-19», що  реалізується «Мережею антикорупційних центрів» за фінансової підтримки міні-гранту від проекту «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.