«Мережа антикорупційних центрів» в рамках проекту №ENI/2020/415-989 «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в України» за підтримки Європейського Союзу, представництво в Україні, реалізує ініціативу «Моніторинг та аналіз бюджетних витрат, спрямованих на боротьбу з COVID-19».

В рамках ініціативи «Мережа антикорупційних центрів» розпочала моніторинг публічних закупівель, спрямованих на боротьбу з COVID-19, на території наступних областей: Луганська, Харківська, Донецька, Запорізька, Дніпропетровська.

Так, під час моніторингу виявлено, що Замовником КП «Криворізька міська лікарня №4» Криворізької міської ради, 01986339 здійснено закупівлю UA-2020-08-27-005006-c щодо придбання виробів медичного призначення на суму 386 600,00 грн. Зокрема Замовником придбано маски медичні тришарові. Здійснивши ретельний аналіз зазначеної закупівлі виявлено факти потенційного завдання збитків бюджету на суму близько 100 000 грн., про що свідчить наступне.

Під час аналізу закупівлі встановлено, що Замовником здійснено закупівлю товару за завищеними цінами.

В той же час, іншими замовниками в цей період здійснено закупівлі аналогічного товару за значно нижчими цінами:

Здійснюючи закупівлю за завищеними цінами, порушено принцип максимальної економії, ефективності та пропорційності, що призвело до потенційного завдання збитків бюджету на суму близько 100 000 грн.

З даного приводу Мережа антикорупційних центрів звернулась до Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровської області щодо проведення перевірки та усунення порушення.

*Стаття підготована в рамках проекту «Моніторинг та аналіз бюджетних витрат, спрямованих на боротьбу з COVID-19», що  реалізується «Мережею антикорупційних центрів» за фінансової підтримки міні-гранту від проекту «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.