«Мережа антикорупційних центрів» в рамках проекту №ENI/2020/415-989 «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в України» за підтримки Європейського Союзу, представництво в Україні, реалізує ініціативу «Моніторинг та аналіз бюджетних витрат, спрямованих на боротьбу з COVID-19».

В рамках ініціативи «Мережа антикорупційних центрів» розпочала моніторинг публічних закупівель, спрямованих на боротьбу з COVID-19, на території наступних областей: Луганська, Харківська, Донецька, Запорізька, Дніпропетровська.

Так, під час моніторингу виявлено, що Замовником Комунальне некомерційне підприємство «Териториальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Запорізької обласної ради, 38563265 здійснено закупівлю UA-2020-08-31-002513-b щодо придбання масок хірургічних одноразових. Здійснивши ретельний аналіз зазначеної закупівлі виявлено факти потенційного завдання збитків бюджету на суму близько 150 000 грн., про що свідчить наступне.

Зазначена закупівля здійснена відповідно до Порядку проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України» затверджений Постановою Кабінету міністрів України № 225 від 20.03.2020 р. Відповідно до абз. 3 п. 2 вищезазначеної Постанови закупівлі здійснюються без використання електронної системи закупівель. Тобто, замовник самостійно обирає контрагента та укладає з ним договір. Відповідно до п. 4 Порядку закупівлі повинні здійснюватись з дотриманням принципу максимальної економії, ефективності та пропорційності.

Під час аналізу закупівлі встановлено, що Замовником здійснено закупівлю товару за завищеними цінами.

В той же час, іншими замовниками в цей період здійснено закупівлі аналогічного товару за значно нижчими цінами:

Здійснюючи закупівлю за завищеними цінами порушено принцип  максимальної економії, ефективності та пропорційності, що призвело до потенційного завдання збитків бюджету на суму близько 150 000 грн.

З даного приводу Мережа антикорупційних центрів звернулась до Замовника Комунальне некомерційне підприємство «Териториальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Запорізької обласної ради щодо проведення дослідження фактів завищення цін, підтвердження цих фактів та прийняття мір щодо виправлення порушення.

*Стаття підготована в рамках проекту «Моніторинг та аналіз бюджетних витрат, спрямованих на боротьбу з COVID-19», що  реалізується «Мережею антикорупційних центрів» за фінансової підтримки міні-гранту від проекту «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.