В рамках розслідування антикорупційним журналістом та керівником ініціативи «Моніторинг та аналіз бюджетних витрат, спрямованих на боротьбу з COVID-19», що  виконується ГО «Мережа антикорупційних центрів» в рамках проекту №ENI/2020/415-989 «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в України» за підтримки Європейського Союзу, проведено моніторинг офіційного веб — порталу використання публічних коштів Прозорро у сфері закупівель, які спрямовані на боротьбу з COVID-19.

За результатом моніторингу було виявлено порушення під час проведення закупівлі — Ультразвукова система візуалізації, Vinno E10.

Так,  виявлено, що КНП «Валківська центральна районна лікарня» здійснено закупівлю UA-2020-09-29-000081-b щодо придбання Ультразвукова система візуалізації, Vinno E10. Здійснивши ретельний аналіз зазначеної закупівлі виявлено факти потенційного завдання збитків бюджету на суму близько 100 000 грн.

Під час аналізу закупівлі встановлено, що Замовником здійснено закупівлю товару за завищеними цінами:

В той же період часу аналогічний товар постачався тим самим постачальником (ТОВ «ІН МЕДІКАЛ», 33395990) іншому замовнику за значно нижчою ціною:

В мережі Інтернет зазначений товар також пропонується за значно нижчими цінами:

Здійснюючи закупівлю за завищеними цінами, порушено принцип максимальної економії, ефективності та пропорційності, що призвело до потенційного завдання з битків бюджету на суму близько100 000 грн. Зазначені дії замовника мають ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст. 191 Кримінального кодексу України.

За вказаним фактом Мережа звернулась із заявою про вчинення кримінального правопорушення в порядку ст.. 214 КПК України.

Правоохоронні органи, нажаль, не одразу відреагували на заяву антикорупційників та лише після звернення до суду із скаргою на бездіяльність слідчого, що полягає у невнесенні відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, зареєстрували заяву до ЄРДР та почали досудове слідство.

*Стаття підготована в рамках проекту «Моніторинг та аналіз бюджетних витрат, спрямованих на боротьбу з COVID-19», що  реалізується «Мережею антикорупційних центрів» за фінансової підтримки міні-гранту від проекту «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.