Адвокатом Юридичної контори Лихачова — Антоном Биченко надано правову допомогу громадянину, якого ще у квітні 2019 року незаконно було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху України, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції).

Постановою судді Харківського районного суду Харківської області громадянина було притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 130 ч. 1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 10200 грн., стягнуто судового збору на користь держави.

Не погоджуючись із постановою суду громадянин звернувся до адвоката Антона Биченко. При вивченні матеріалів справи, адвокатом було встановлено, що вина громадянина не доведена, а тому така постанова підлягає оскарженню. У зв’язку із чим, адвокатом підготована апеляційна скарга та представлено інтереси клієнта у суді.

Завдяки чудовій роботі адвоката Биченко Антона, який аргументував всі порушення під час винесення постанови місцевого суду,  Апеляційний суд Харківської області 03 липня 2019 року постанову Харківського районного суду Харківської області скасував та закрив провадження у справі.

Адвокатом надано роз’яснено, щодо права особи, яка незаконно притягнута до адміністративної відповідальності на грошову компенсацію моральної шкоди від Держави.

Адвокат зазначив:

«Незаконне складання адмінпротоколів є притягненням до адмінвідповідальності, а отже і підставою для стягнення моральної шкоди.

Статтею 56 Конституції України передбачено, що кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.

Відповідно до ст. 1174 ЦК України, шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні нею своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цієї особи».

Ураховуючи вищевказані норми законодавства України, адвокатом в інтересах та від імені громадянина підготовлено позовну заяву до Головного управлінням національної поліції в Харківській області, Державної казначейської служби України, Липецького відділу поліції Харківського ВП ГУНП в Харківській області про відшкодування моральної шкоди. Здійснено представництво в суді.

Впродовж цілого року адвокат відстоював права громадянина на належну компенсацію моральної шкоди за незаконне притягнення до адміністративної відповідальності. І нарешті, 30 жовтня 2020 року, Харківський апеляційний суд визнав правомірними вимоги позивача.

Відповідно до постанови Харківського апеляційного суду від 30.10.2020 року стягнути з Державної казначейської служби України за рахунок коштів Державного бюджету України на користь громадянина грошову компенсацію спричиненої моральної шкоди в розмірі 20 000 грн. 00 коп., а також витрати на правничу допомогу в розмірі 3000  грн. 00 коп.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/92550273

Адвокат Антон Биченко є експертом у адміністративних та цивільних спорах, а також справах про адміністративні правопорушення. Неодноразово захищав інтереси громадян, яких незаконно притягували до адміністративної відповідальності за порушення ПДР.

Так, адвокатом відстояне право громадянина не сплачувати штраф у розмірі 10 200 грн. та позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 рік.

Адвокати Юридичної контори Лихачова Р.Б. мають великий досвід в адміністративних, цивільних та інших спорах. Ми пропонуємо професійну юридичну допомогу: складання позовних заяв, надання юридичних консультацій, представництво інтересів в судах всіх інстанцій. Індивідуальний підхід до кожного клієнта !

Наші контакти:
• г. Харьков, проспект Московський, 299-А (будівля Автовокзалу, за попереднім записом)
Тел: (066) 457-81-57, (096) 496-61-06;
• м.Чугуїв, вул. Музейна 16-А
Тел: (093) 964-29-77, (096) 599-43-34, (067) 575-59-39;
• м. Куп’янськ, вул. Ковальська, 1
Тел: (066) 914-67-34; (093) 576-88-16