«Мережа антикорупційних центрів» в рамках проекту №ENI/2020/415-989 «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в України» за підтримки Європейського Союзу, представництво в Україні, реалізує ініціативу «Моніторинг та аналіз бюджетних витрат, спрямованих на боротьбу з COVID-19».

В рамках ініціативи «Мережа антикорупційних центрів» розпочала моніторинг публічних закупівель, спрямованих на боротьбу з COVID-19, на території наступних областей: Луганська, Харківська, Донецька, Запорізька, Дніпропетровська.

Так, під час моніторингу виявлено, що Комунальне некомерційне підприємство Харківської обласної ради «Обласна клінічна інфекційна лікарня» закупила «Діагностичний набір для виявлення нуклеїнової кислоти нового коронавірусу (2019-nCoV) (флуоресцентний ПЛР-аналіз),  Реагент для екстракції зразка» вартістю 170 100, 00 гривень, без внесення закупівлі до річного   плану закупівель.

Укладення договору без обов’язкового внесення закупівлі в річний план є порушенням вимог пп. 5-6 Порядку проведення закупівель для боротьби з COVID-19, а саме проведення закупівлі без наявної потреби на час проведення закупівлі та без внесення інформації про заплановані закупівлі до річного плану закупівель в електронній системі.

Про дане порушення антикорупційними складено звернення до Замовника з вимогою вжити заходів щодо усунення порушень та надані рекомендації, які уповноважені особи прийняли до уваги.

*Стаття підготована в рамках проекту «Моніторинг та аналіз бюджетних витрат, спрямованих на боротьбу з COVID-19», що  реалізується «Мережею антикорупційних центрів» за фінансової підтримки міні-гранту від проекту «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.