«Мережа антикорупційних центрів» в рамках проекту №ENI/2020/415-989 «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в України» за підтримки Європейського Союзу, представництво в Україні, реалізує ініціативу «Моніторинг та аналіз бюджетних витрат, спрямованих на боротьбу з COVID-19».

В рамках ініціативи «Мережа антикорупційних центрів» розпочала моніторинг публічних закупівель, спрямованих на боротьбу з COVID-19, на території наступних областей: Луганська, Харківська, Донецька, Запорізька, Дніпропетровська.

Так, під час моніторингу виявлено, що замовником КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КРАСНОГРАДСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ», 02002701 проведено закупівлю відповідно до Порядку проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 20.03.2020 р. № 225, а саме:

лот: Ендоскопічна система у складі: 1.TP200RU TELE PACK X GI Ендовідеосистема ; 2. 20020081 TROLL-E мобільний візок; 3.13991ET Тримач відеоскопу …

Ідентифікатор закупівлі: UA-2020-08-03-001638-c

Вартість договору: 1 361 958,85

Здійснивши ретельний аналіз закупівлі виявлено факти порушення вимог Закону України “Про публічні закупівлі”. За даними електронної системи замовником договір укладено 29 липня 2020 р. Договір з додатками оприлюднено з пропуском строку встановленого Законом, а саме 7 серпня 2020 р. — на 7-й робочий день. Звіт про укладений договір оприлюднено з пропуском строку встановленого Законом, а саме 7 серпня 2020 р. — на 7-й робочий день. Недотримання строків на оприлюднення є порушенням вимог ст. 10 Закону та вимог п. 3-1 Розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону. Статтею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення за вказані порушення передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

Також, виявлено порушення у вигляд укладення договору без обов’язкового внесення закупівлі в річний план.  Порушенням вимог пп. 5-6 Порядку проведення закупівель для боротьби з COVID-19, а саме проведення закупівлі без наявної потреби на час проведення закупівлі та без внесення інформації про заплановані закупівлі до річного плану закупівель в електронній системі, стало підставою для звернення антикорупційників до Державною аудиторської служби.

Північно-Східний офіс Держаудит служби повідомив Мережу антикорупційних центрів що вказані порушення будуть перевірені під час планової перевірки. Чекаємо на вжиття заходів.

*Стаття підготована в рамках проекту «Моніторинг та аналіз бюджетних витрат, спрямованих на боротьбу з COVID-19», що  реалізується «Мережею антикорупційних центрів» за фінансової підтримки міні-гранту від проекту «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.