В рамках проекту «Запобігання та протидія корупції в сфері земельних відносин на території Одеської та Харківської області» юристами Чугуївської правозахисної групи виявлено самовільне використання земель на території Грушинської сільської ради Первомайського району Харківської області.

За даним фактом Первомайським відділом поліції порушено кримінальне провадження за ст. 197- 1 КК України.

За результатом досудового розслідування правоохоронцями підготовано обвинувальний акт та передано до розгляду Первомайському міськрайонному суду Харківської області.

Звертаємо увагу, що відповідно до ст. 197-1 Кримінального кодексу України самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику, — карається штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

Самовільне зайняття земельної ділянки, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або групою осіб, або щодо земельних ділянок особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель, — карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на строк до двох років.

*https://drive.google.com/file/d/1aZ75TipChd0FdHf7LIXzbHIJKneMf60P/view?usp=sharing

**http://reyestr.court.gov.ua/Review/88832238

***Стаття підготована в рамках проекту «Запобігання та протидія корупції в сфері земельних відносин на території Одеської та Харківської області» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».