Мережі антикорупційних центрів стала відома інформація про можливе про порушення службовими особами ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор», ТОВ «Богодухівський молзавод», ТОВ «МК «М’ясний» правил охорони вод в частині забруднення продуктами переробки вказаних підприємств найближчих водойм, що впадають у річку Мерла, на території м. Богодухова Харківської області.

За даним фактом Мережа антикорупційних центрів звернулась до Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, Регіонального офісу водних ресурсів у Харківській області, народних депутатів України, Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Харківській області, Прокуратури Харківської області з вимогою провести перевірку дотримання службовими особами правил охорони вод в частині забруднення продуктами переробки вказаних підприємств найближчих водойм, що впадають у річку Мерла, на території м. Богодухова Харківської області та вжити заходів щодо припинення порушення та відшкодування збитків.

Порушення водного законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.
Крім того, ст. 99 ВК України прямо забороняє скидання у водні об’єкти виробничих, побутових, радіоактивних та інших видів відходів і сміття.