Мережі антикорупційних центрів стала відома інформація про порушення з боку Товариства з обмеженою відповідальністю комерційно-виробничої фірми «Україна».

Так, Розпорядженням Первомайської районної державної адміністрації від 19.04.2002 № 131 передано в користування Товариства з обмеженою відповідальністю комерційно-виробничої фірми «Україна» строком на 10 років земельну ділянку водного фонду, з розташованою на ній водоймою (ставком) з земель державної власності, яка знаходиться в територіальних межах Грушинської сільської ради Первомайського району Харківської області за межами населеного пункту, загальною площею 43,84га.

На підставі зазначеного розпорядження 18.03.2003 між Первомайською районною державною адміністрацією (другий позивач) та ТОВ було укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 43,84га, в тому числі 20,24га пасовища та 20,60га під водою.

Відповідно до п.2.1 договору земельна ділянка водного фонду з

12.04.2013 було прийнято розпорядження № 118, яким поновлено дію договору оренди земельної ділянки водного фонду, розташованої в територіальних межах Грушинської сільської ради первомайського району Харківської області.

Відповідно до п.1 зазначеного розпорядження передбачено поновлення договору оренди землі шляхом укладення додаткової угоди про поновлення договору оренди між сторонами, терміном на 10 років.

Також, товариству було доручено розроблену та погоджену документацію із землеустрою надати на розгляд Первомайської районної державної адміністрації для її затвердження, а документацію з нормативної грошової оцінки на затвердження в районну раду та подати додаткову угоду на державну реєстрацію відповідно до вимог чинного законодавства (п.5.2 розпорядження).

Проте, Товариство до Первомайської районної державної адміністрації з метою надання на розгляд та затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), а також надання додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки до теперішнього часу не звертався.

Оскільки, додаткова угода до договору оренди землі від 18.03.2003 не укладена, від товариства документація із землеустрою на розгляд райдержадміністрації для її затвердження не надходила, документація з нормативної грошової оцінки на затвердження в районну раду не подавалась, державна реєстрація додаткової угоди, відповідно до вимог чинного законодавства не проводилась, договір оренди від 18.03.2003 є припиненим, у зв`язку з чим товариство використовує земельну ділянку водного фонду площею 43,84 га без достатніх на це правових підстав.

За даним фактом Мережа антикорупційних центрів звернулась до Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, Регіонального офісу водних ресурсів у Харківській області, народних депутатів України, Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Харківській області, Прокуратури Харківської області з вимогою провести перевірку використання земельної ділянки водного фонду та вжиття заходів щодо її звільнення.