Мережі антикорупційних центрів стала відома інформація про можливе порушення водного законодавства з боку посадових осіб СФГ «Моноліт».
Так, СФГ «Моноліт» здійснювався забір води із свердловини №1, розташованої у с. Підлиман Борівського р-ну Харківської області, та свердловини №2, розташованої у с. Журавка Борівського р-ну Харківської області.
Вказаний забір можливо здійснювався за відсутності дозволу на спеціальне водокористування.
Крім того, встановлено, що СФГ «Моноліт» не є землевласником та землекористувачем земельної ділянки під свердловинами, тому, отримання спеціального дозволу на користування надрами (підземні води) є обов`язковим.

За даним фактом Мережа антикорупційних центрів звернулась до Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, Регіонального офісу водних ресурсів у Харківській області, народних депутатів України, Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Харківській області, Прокуратури Харківської області з вимогою провести перевірку використання свердловини №1, розташованої у с. Підлиман Борівського р-ну Харківської обл. та свердловини №2, розташованої у с. Журавка Борівського р-ну Харківської області та вжити заходів щодо припинення порушення та відшкодування збитків.

Відповідно до статей 46,48 Водного кодексу України, водокористування може бути загальним або спеціальним. Спеціальне водокористування — це забір води з водних обєктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні обєкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів. Спеціальне водокористування здійснюється фізичними та юридичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських та інших державних і громадських потреб.
Спеціальне водокористування здійснюється лише на підставі дозволу (пункт 9 частини 1 статті44, частина 1 статті49 Водного кодексу України).
Статтями 16,19,21 Кодексу України про надра передбачено, що користування надрами, у тому числі видобування підземних прісних вод, здійснюється на підставі спеціального дозволу на користування надрами.