Реформаторська коаліція Чугуївщини провела інформаційну акцію «Пропонуй ідеї – змінюй місто» та ознайомила мешканців міста із Бюджетом участі 2019 року. На меті було залучити жителів до участі в конкурсі проектів громадського бюджету. В ході діалогу, мешканці міста проявляли активну цікавість до даного механізму демократії та були раді почути, що кожен член громади може стати причетним до грамотного розподілу коштів на розвиток рідного міста.

Місто Чугуїв в 2016 році стає першим містом на Харківщині, котре запроваджує найпопулярніший на сьогодні механізм демократії – Бюджет участі (громадський бюджет).

Бюджет участі (громадський бюджет) – одна із кращих світових практик залучення мешканців територіальних громад до діалогу з владою через надання громадськості права впливу на розподіл частини місцевого бюджету.

Мешканці подають свої проекти та приймають участь в публічному голосування за кращі на їх думку ідеї, після чого проекти, котрі ввійшли до рейтингу відповідно до визначеної суми коштів будуть реалізовані місцевою владою.

Завдяки співпраці Чугуївської міської ради та міської Реформаторської коаліції вдалося доопрацювати прогалини нормативно-правових документів та збільшити загальний обсяг громадського бюджету до 820 тис. гривень, що в два рази перевищує минулорічний обсяг та дає більше можливостей для реалізації ідей та вирішення локальних проблем.

#РеформаторськаКоаліціяЧугуївщини

#РегіональнаСпівпраця