28 травня 2019 року експерти коаліції провели публічну консультацію щодо створення сприятливих та прозорих умов для участі громадян в конкурсі ідей для громадського бюджету через обговорення та доповнення регламентуючих громадський бюджет локальних нормативних актів.  

Цього року завдяки співпраці експертів Чугуївської реформаторської коаліції з представниками Чугуївської міської ради, громадськими організаціями та активними мешканцями в рамках запровадження у Чугуєві програми «Прозоре місто» через діалог громадськості та міської влади було проведено низку публічних заходів щодо удосконалення комплексного процесу реалізації бюджету участі через оновлення чинного Положення про громадський бюджет. За результатами заходів були напрацьовані зміни  до нормативно-правового забезпечення функціонування громадського бюджету  м. Чугуєва, котрі мають своє віддзеркалення у нової редакції Положення про громадський бюджет міста Чугуєва та параметрів громадського бюджету на 2020 рік, затвердження, котрих включено до порядку денного  ХLV чергової сесії Чугуївської міської ради VІІ скликання, що відбудеться  31 травня 2019 року о 10.00 годині в залі засідань Чугуївської міської ради.

І саме тому, напередодні затвердження нового пакету документів була проведена публічна консультація з громадськістю – відкрите громадське обговорення (консультації) щодо проекту рішення №1629, котре регламентує оновлення річного циклу громадського бюджету.

Під час публічного заходу учасники подякували редакторам оновленого Положення за розроблені конструктивні зміни та доповнення та обговорили незначні моменти документів та проблеми, котрі можуть виникнути під час реалізації чергової річної сесії громадського бюджету. А саме найгостріше обговорення було щодо пропозиції зафіксувати суму загального обсягу громадського бюджету на один бюджетний рік, замість того, щоб прописувати норму « неменше 0,5 % від власних доходів бюджету», котра може спричинити конфлікт, в разі коли сума власних доходів громади буде сильно коливатися.

Захід організований Коаліцією громадських організацій Чугуївщини в межах Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.