Сумнівна діяльність АЗС перевіряється правоохоронцями.

11 квітня 2019 р. Харківській апеляційний суд скасував ухвалу слідчого судді Чугуївського міського суду Харківської області про відмову у  задоволенні клопотання слідчого про арешт майна в рамках кримінального провадження та клопотання задовольнив, посилаючись на те, що дозвільним документам, які врахував слідчий суддя під час відмови, були актуальними 29 років тому.

Як виявилось, власником АЗС у смт Введенка Чугуївського району Харківської області по вулиці Донецькій (на фото), на майно якої на початку травня Харківський апеляційний суд наклав арешт, значиться ТОВ «НК Карат».

Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань фірма належить Молошній Яні Олександрівні, яка лише у 2017 році не одноразово притягувалась до адміністративної відповідальності за порушення ведення податкового обліку (справи №645/4116/17; №625/335/17).

Дивно, але безліч порушень правил пожежної безпеки функціонуючої АЗС тільки нещодавно привернули до себе увагу, у той час як сама АЗС у Введенці по дозвільним документам побудована ще у 1998 році. Постає питання: чому продавці блакитного палива стільки часу не перевірялись державними службами? Чому суддя Чугуївського міського суду «закрив очі» на явні порушення? Чи можливо працювати у сфері нафто продукції без «кришування» та дозвільних документів? Кожен сам зробить висновок, але…

Активісти з Чугуєва проаналізували ситуацію та виявили, що ТОВ «НК Карат» не вперше є епіцентром подій з приводу порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою та не тільки.

На початку року аналогічна справа виникла із АЗС цієї ж кампанії у м. Куп’янськ, що також розташоване на Харківщині

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень Куп’янським РВ ДСНС (районний відділ Державної служби України з Надзвичайних ситуацій) у Харківській області під час перевірок у 2017-2018 роках було виявлено, що діяльність ряду АЗС та АГЗП у місті Куп’янську та Куп’янському районі здійснюється з порушенням правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що створює загрозу загибелі людей, шкоди їх здоров’ю чи знищення майна, початку неконтрольованих процесів горіння, виникнення детонації тощо.

По вказаному кримінальному провадженню досі ведеться досудове розслідування.

У 2018 році ця ж кампанія була фігурантом по кримінальному провадженню незаконного постачання нафтопродуктів до морських торгівельних портів Миколаївської та Херсонської областей з тимчасово окупованої території АР Крим та Російської Федерації (РФ). В рамках досудового розслідування було виявлено, що використовуючи дані нафтопродукти, кілька підприємств, в тому числі ТОВ «НК Карат», здійснюють виробництво неякісного палива та бензину, а грошові кошти, отримані від реалізації передають невстановленим представникам так званих «Донецької народної республіки» («ДНР») і «Луганської народної республіки» («ЛНР»).

Нажаль, інформації щодо подальшого розгляду справи знайти не виявилось можливим.

На Інспекційному порталі оприлюднено припис ДСНС від 03.12.2018 року про усунення численних порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки у приміщеннях АЗС, що розташована по вул. Братській, 57 у м. Харкові. Отже, можна говорити про численні порушення правил безпеки у діяльності цих АЗС.

Чи буде наразі притягнено керівництво ТОВ «НК Карат» до кримінальної відповідальності за таку діяльність покаже час.

Роман ЛИХАЧОВ

Матеріал створений у рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний фонд «Відродження».