Громадською організацією «Мережа антикорупційних центрів», проведено аналіз 500 декларацій на відповідність стилю життя депутатів районних рад Харківської області.

Під час проведення перевірки, було виявлено 50 порушень законодавства при заповненні декларацій.

Так, під час аналізу виявлено, що депутат Первомайської міської ради Харківської області  Павленко Ніна Петрівна, не подала декларацію про доходи за  2017 рік (https://declarations.com.ua/declaration/nacp_e05de121-c8a2-42e4-b923-d5cf3707409d)

Таким чином, Павленко Н.П. надала недостовірні відомості. Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» Павленко Н.П. є суб’єктом декларування та зобов’язана подавати декларацію, оскільки є особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про даний факт голова громадської організації «Мережа антикорупційних  центрів» Рогозін С.Л. направив повідомлення до  Головного управління національної поліції в Харківській області, Національного агентства з питань запобігання корупції, прокуратури, Національної поліції та Первомайської міської ради, щодо притягнення порушниці до відповідальності.

За фактом  подання Павленко Н.П. завідомо недостовірних відомостей у декларації, Первомайським ВП ГУНП України в Харківській області  внесено відомості до ЄРДР за № 12019220400000267 від 04.05.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-1 КК України, тобто подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації.

На даний час проводиться досудове розслідування СВ Первомайського ВП ГУНП в Харківській області.

Дана публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Мережа Антикорупційних Центрів». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.