Команда Чугуївська реформаторська коаліція в рамках запровадженням у Чугуєві програми «Прозоре місто» через діалог громадськості та міської влади протягом квітня місяця провела декілька практичних заходів, щодо удосконаленням е-послуг та е-інструментів демократії.

Мета заходів полягала в формуванні навичок щодо використання електронних послуг місцевого та державного рівня. Підтримка та подальший розвиток електронного врядування в місті Чугуєві шляхом напрацювання потенційних шляхів, механізмів покращення та збільшення кількості та якості публічних та адміністративних е-послуг.

Багато порталів та сервісів різного рівня дозволяють увійти в систему і замовити послугу за допомогою BankID або ЕЦП (електронний цифровий підпис) в будь-який зручний час 24 години на добу та сім днів на тиждень через Інтернет, не виходячи зі своєї домівки та дійсно отримати якісні послуги зручніше та швидше. Подібні підходи надання послуг мінімізують ризики корупції та підвищують довіру мешканців до влади.

Під час заходів учасники працювали зі всіма деталями, особливостями електронного врядування та доступним сервісам отримання е-послуг, завдяки яким громадянин вже сьогодні має змогу отримати послугу від держави (оформлення ліцензії, соціальної допомоги, особистого документу тощо) без особистого відвідування органів влади. Також учасники заходів покращили свої знання про можливості отримання послуг в Центрі надання адміністративних послуг міста Чугуєва» та в Єдиному міському диспетчерському пункті територіальної громади. Окремим потужним напрямком роботи коаліції було сприяння розвитку форм та механізмів місцевої електронної демократії. А саме їх використання задля розвитку громади, це і електронні петиції, і громадський бюджет і Комунальний диспетчер, і електронні консультації, деякі з котрих вже на сьогодні мають значний попит в мешканців міста.

І сьогодні можемо впевнено сказати, що коаліція, Чугуївська міська рада та активні мешканці територіальна громада Чугуєва спроможні працювати в синергії та прикладати великі зусилля задля розвитку, популяризації та вдосконалення електронного врядування та форм місцевої демократії міста Чугуєва.

Захід організований Коаліцією громадських організацій Чугуївщини в межах Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.