Одним із напрямків діяльності громадської організації «Мережа антикорупційних центрів» є проведення аналізу декларацій депутатів. Так, було вивчено та проаналізовано  500 декларацій на відповідність стилю життя депутатів районних рад Харківської області.

Під час проведення перевірки, було виявлено 50 порушень законодавства при заповненні декларацій.

Виявлено порушення чинного законодавства з боку депутата Коломацької районної ради Харківської області  Кужеля Володимира Івановича.

Депутатом було подано сумнівну інформацію у деклараціях про доходи за 2016, 2017 роки:

https://public.nazk.gov.ua/declaration/60d215b5-a329-4a16-b979-4054a1d099d2

https://public.nazk.gov.ua/declaration/9bdbf4d4-8580-4f77-82f2-076c1d1113a9

Кужель В.І. не вказав що є засновником ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА «ПОДЛЄСНОЄ» (едрпоу 37469306).

Його особистий  внесок до статутного фонду складє 8500.00 грн.

Народний обранець Кужель В.І. надав недостовірні відомості. Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» депутати районних рад є суб’єктами декларування та зобов’язані подавати декларацію, оскільки є особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про даний факт голова громадської організації «Мережа антикорупційних  центрів» Рогозін С.Л. направив повідомлення до  Головного управління національної поліції в Харківській області, Національного агентства з питань запобігання корупції, прокуратури та Коломацької районної ради, щодо притягнення порушника до відповідальності.

Коломацька районна рада Харківської області повідомляє про те, що випадків несвоєчасно подання декларацій в них не було зафіксовано.

На даний час декларації перевіряються компетентними органами.

Дана публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Мережа Антикорупційних Центрів». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.