Перевіривши декларації депутатів Харківської області громадською організацією «Мережа антикорупційних центрів» було вивчено 50 порушень законодавства при заповненні декларацій.

Під час проведення аналізу було виявлено порушення чинного законодавства з боку депутата Лозівської районної ради Харківської області  Обори Андрія Миколайовича.

Депутатом було подано сумнівну інформацію у деклараціях про доходи за 2016, 2017 роки:

https://public.nazk.gov.ua/declaration/5aad7dfa-9d26-453c-b486-8553b3946041

https://public.nazk.gov.ua/declaration/9209b089-e431-4857-bb99-20ebd475ebae

У своїй декларації про доходи за 2017 рік народний обранець Обора Андрій Миколайович не зазначив що є співзасновником та керівником:

  1. ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФЕРМЕР-АГРО» Код ЄДРПОУ 41519373.

Його особистий внесок у статутний капітал складає 9 000.00 грн.

  1. ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТОРГІВЕЛЬНО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «РОД-МАРКЕТ» Код ЄДРПОУ 32685133.

Його  внесок у статутний капітал складає 18 500.00грн.

Обора Андрій Миколайович надав недостовірні відомості. Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» депутати районних рад є суб’єктами декларування та зобов’язані подавати декларацію, оскільки є особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про дані факти голова громадської організації «Мережа антикорупційних  центрів» Рогозін С.Л. направив повідомлення до  Головного управління національної поліції в Харківській області, Національного агентства з питань запобігання корупції, прокуратури та Лозівської районної ради, щодо притягнення порушників до відповідальності.

Департамент перевірки декларацій та моніторингу способу життя  повідомляє, що повна перевірка декларацій полягає у з’ясуванні достовірності задекларованих суб’єктом декларування відомостей, точності оцінки задекларованих активів та перевірці на наявність конфлікту інтересів. Інформація, надана громадською організацією «Мережа антикорупційних центрів» буде врахована Національним агентством  в разі проведення повної перевірки декларацій відповідного суб’єкта декларування.

Перевірка  декларацій Обори А.М. триває.

Дана публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Мережа Антикорупційних Центрів». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.