Кожного року громадська організація «Мережа антикорупційних центрів» здійснює моніторинг заповнених декларацій депутатами районних, міських, сільських рад. Так, в цьому році під час проведення перевірки 500 декларацій на відповідність стилю життя депутатів районних рад Харківської області, було виявлено 50 порушень законодавства.

Безпосередньо, під час такої перевірки було виявлено факти можливого декларування недостовірної інформації  депутатом Близнюківської  районної ради Харківської області Савченко Миколою Івановичем.

Депутатом було подано сумнівну інформацію у деклараціях про доходи за 2016, 2017 роки (https://public.nazk.gov.ua/declaration/ad3224e4-b7a8-4195-a34b-d2a590e4019e,

https://public.nazk.gov.ua/declaration/4a74df9c-2e84-4dd6-ad80-7d72d2bd7356).

В декларації не вказано, що Савченко М.І. є власником ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «САМФІН» (едрпоу 30039409).Його внесок до статутного фонду складає  50,00 грн.

Таким чином, Савченко М.І. надав недостовірні відомості. Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» депутати районних рад є суб’єктами декларування та зобов’язані подавати декларацію, оскільки є особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про дані факти голова громадської організації «Мережа антикорупційних  центрів» Рогозін С.Л. направив повідомлення до  Головного управління національної поліції в Харківській області, Національного агентства з питань запобігання корупції, прокуратури та Близнюківської районної ради, щодо притягнення порушників до відповідальності.

Таким чином, Департамент перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції повідомляє, що інформація надана Громадською організацією «Мережа антикорупційних центрів» буде врахована Національним агентством у разі проведення повної перевірки декларацій відповідних суб’єктів декларування.

Повної перевірки декларацій Савченко М.І. ще не було, але в найближчий час це буде здійснено компетентними органами.

Дана публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Мережа Антикорупційних Центрів». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.