Одним із напрямків діяльності громадської організації «Мережа антикорупційних центрів» є проведення аналізу декларацій депутатів. Так, було вивчено та проаналізовано  500 декларацій на відповідність стилю життя депутатів районних рад Харківської області.

Під час проведення перевірки, було виявлено 50 порушень законодавства при заповненні декларацій.

Виявлено порушення чинного законодавства з боку депутата Вовчанської районної ради Харківської області Пієва Віктора Миколайовича.

Депутатом було подано сумнівну інформацію у деклараціях про доходи за 2016, 2017 рік, подану в електронній формі (посилання за адресою):

https://public.nazk.gov.ua/declaration/d0bc56ac-b911-4cb8-9248-01b1f419dfa2

https://public.nazk.gov.ua/declaration/e54a7de8-3625-4d20-85d3-b443f63ffe9f

 

В деклараціях не зазначено що, декларант є засносвником ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГРАУНД 2007» Код ЄДРПОУ 35349291 (в стані припинення). Його внесок у статутний капітал складає 41800.00 грн.

Таким чином, Пієв В. М. надав недостовірні відомості. Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» депутати районних рад є суб’єктами декларування та зобов’язані подавати декларацію, оскільки є особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про дані факти голова громадської організації «Мережа антикорупційних  центрів» Рогозін С.Л. направив повідомлення до  Головного управління національної поліції в Харківській області, Національного агентства з питань запобігання корупції, прокуратури та Вовчанської районної ради, щодо притягнення порушників до відповідальності.

На даний час декларації перевіряються компетентними органами.

Дана публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Мережа Антикорупційних Центрів». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.