Громадські організації не можуть стояти осторонь під час перевірки прозорості та правильності подання та заповнення депутатами районних, міських, сільських рад. Тому громадською організацією «Мережа антикорупційних центрів» було вивчено та проаналізовано  500 декларацій на відповідність стилю життя депутатів районних рад Харківської області.

Під час проведення перевірки, було виявлено 50 порушень законодавства при заповненні декларацій.

Безпосередньо, під час такої перевірки було виявлено факти можливого декларування недостовірної інформації  депутатом Балаклійської районної ради Харківської області Артюняном Айкарамом Саргісовичем. Депутатом було подано сумнівну інформацію у деклараціях про доходи за 2016, 2017 роки (https://public.nazk.gov.ua/declaration/eabc6865-9557-49d7-8f0b-0a86fffae543, https://public.nazk.gov.ua/declaration/8574b92e-cc87-46f5-b3ab-e9af9cdc4920 ).

У своїх деклараціях народний обранець  не зазначив про факт володіння корпоративними правами у розмірі 22 000 (двадцять дві тисячі) грн. —  ТОВ»АКВА-ТЕРРА» (ЄДРПОУ 32272661).

Таким чином, Артюнян А.С., надав недостовірні відомості. Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» депутати районних рад є суб’єктами декларування та зобов’язані подавати декларацію, оскільки є особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про даний факт голова громадської організації «Мережа антикорупційних  центрів» Рогозін С.Л. направив повідомлення до  Головного управління національної поліції в Харківській області, Національного агентства з питань запобігання корупції, прокуратури та Балаклійської районної ради, щодо притягнення порушників до відповідальності.

Таким чином, Департамент перевірки декларацій та  моніторингу способу життя Національного агентства  з питань запобігання корупції повідомляє, що  інформація надана Громадською організацією «Мережа антикорупційних центрів»  буде врахована  Національним агентством у разі проведення повної перевірки декларацій відповідних суб’єктів декларування.

Перевірка триває….

Дана публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Мережа Антикорупційних Центрів». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.