Перевіривши декларації депутатів Харківської області громадською організацією «Мережа антикорупційних центрів» було вивчено 50 порушень законодавства при заповненні декларацій.

Під час проведення аналізу було виявлено порушення чинного законодавства з боку депутата Близнюківської районної ради Харківської області Геращенка Миколи Івановича.

Депутатом було подано сумнівну інформацію у деклараціях про доходи за 2016, 2017 рік, подану в електронній формі (посилання за адресою):

https://public.nazk.gov.ua/declaration/ee96b68f-aae9-4391-87c9-ba18c3149665

https://public.nazk.gov.ua/declaration/29775040-8385-4ed1-99ec-5418a320841b

 

В деклараціях не вказано, що Геращенко М.І. є керівником СЕЛЯНСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА «СВІТАНОК» (едрпоу 30758534),

КОЛЕКТИВНЕ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО «СВІТАНОК» (едрпоу 25462486).

Геращенко М.І. надав недостовірні відомості. Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» депутати районних рад є суб’єктами декларування та зобов’язані подавати декларацію, оскільки є особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про дані факти голова громадської організації «Мережа антикорупційних  центрів» Рогозін С.Л. направив повідомлення до  Головного управління національної поліції в Харківській області, Національного агентства з питань запобігання корупції, прокуратури та Близнюківської районної ради, щодо притягнення порушників до відповідальності.

Департамент перевірки декларацій та моніторингу способу життя  повідомляє, що повна перевірка декларацій полягає у з’ясуванні достовірності задекларованих суб’єктом декларування відомостей, точності оцінки задекларованих активів та перевірці на наявність конфлікту інтересів. Інформація, надана громадською організацією «Мережа антикорупційних центрів» буде врахована Національним агентством  в разі проведення повної перевірки декларацій відповідного суб’єкта декларування.

Перевірка  декларацій Геращенка М.І. триває.

Дана публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Мережа Антикорупційних Центрів». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.