28 березня 2019 року експерти коаліції провели експертне обговорення щодо щодо створення сприятливих та прозорих умов для участі громадян в конкурсі ідей для громадського бюджету.

Громадський бюджет – одна із кращих європейських практик залучення мешканців територіальних громад до діалогу з владою через надання громадськості права впливу на розподіл частини місцевого бюджету. Мешканці подають свої проекти та приймають участь в публічному голосування за кращі на їх думку ідеї, після чого проекти, котрі ввійшли по рейтингу відповідно до визначеної суми коштів будуть реалізовані місцевою владою у співробітництві з авторами проектів.

Даний інструмент має річну циклічність та певну специфіку кожного нового циклу і саме, тому умови та правила потребують постійного оновлення та вдосконалення враховуючи попередні слабкі та сильні сторони задля збільшення кількості залучених жителів до використання інструменту.

Експерти Чугуївської реформаторської коаліції в рамках запровадження у Чугуєві програми «Прозоре місто» через діалог громадськості та міської влади обговорили проведений SWOT- аналіз чинного Положення про громадський бюджет та за результатами напрацювали зміни до нормативно-правового забезпечення функціонування громадського бюджету м. Чугуєва задля підвищення ефективності використання інструменту розвитку громади та генерації ідей локального розвитку.

На заході були присутні члени робочої групи громадського бюджету, котрі підтримали внесення змін до чинного Положення, і найактуальніші та найгостріші з них:
— Збільшення загальної суми коштів виділеної на конкурс громадських проектів;
— Збільшення граничних сум малих та великих проектів;
— Необхідність розробки програми щодо проведення інформаційної кампанії та виділення як мінімум 5% від загальної суми коштів для її проведення;
— Включення норми про обов’язковість закладення авторами до бюджету проектів від 10 % до 20% від суми проектів непередбачуваних витрат та інфляції.
— Внесення змін щодо обов’язкового визначення процедури підрахунку голосів не окремим рішенням робочої групи, а Положенням про громадський бюджет
— Удосконалення взаємодії пунктів супроводу, мешканців та міської ради під час проведення паперового голосування та обов’язкове чітке визначення переліку консультантів пунктів супроводу для підвищення прозорості етапу голосування;
— Виправлення виявлених помилок та неточностей в розділах про подачу проектів, авторизації користувачів електронної системи, організації голосування, права та обов’язки робочої групи, встановлення результатів та визначення переможців тощо.

Таким чином, захід дав змогу покласти початок удосконаленню норм та положень конкурсу громадського бюджету міста Чугуєва та розробити проект змін до чинних нормативно-правових актів Чугуївської міської ради.

#РеформаторськаКоаліціяЧугуївщини

#РегіональнаСпівпраця