01 жовтня громадська організація «Чугуївська правозахисна група» розпочала реалізацію проекту «Моніторинг доброчесності та прозорості організації та виконання ремонтів доріг Харківщини». Проект має на меті привернути суспільну увагу до процесу ремонту доріг та підвищити прозорість проведення ремонтів доріг в Харківській області.

В рамках проекту передбачається проведення глибокого дослідження дорожніх робіт в Харківській області, які були виконані починаючи з 1 серпня 2016. В першу чергу проводиться детальний аналіз закупівель даних робіт. Експертом з закупівель вивчається тендерна документація, договори, дефектні акти та інша технічна документація. Ця інформація дозволяє сформувати завдання для польового моніторингу доріг. Моніторинг включає обстеження ділянок доріг загального користування на території Харківської області, на яких проводились роботи щодо поточного середнього ремонту, капітального ремонту, реконструкції. На базі цієї інформації буде створений підсумковий звіт за результатами моніторингу та представлений Службі автомобільних доріг у Харківській області, Департаменту капітального будівництва Харківської ОДА, ДП «Дороги Харківщини»

В рамках проекту експертами ГО «Чугуївська правозахисна група» було проаналізовано інформацію щодо закупівель послуг з ремонтів доріг, а громадськими активістами, було здійснено виїзди на ділянки, де проводився ремонт підрядними організаціями в Золочівському районі харківської області.

Так, відповідно до даних Prozzoro (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-04-20-000537-c ) в червні 2017 року Службою автомобільних доріг у Харківській області (далі –  САД) проведено тендер щодо закупівлі послуг за  кошти Державного бюджету, а саме проведення поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення С211304 Фартушне-Цапівка-Гуринівка, на ділянці км 0+000– км 15+200, Золочівського району Харківської області.

За результатами попередньої кваліфікації до участі у торгах було допущено ТОВ «Тайга» (ЕДРПОУ 19471699) та ТОВ «Енерготепло» (ЕДРПОУ 39364348). За результатами торгів між САД та ТОВ «Енерготепло» укладено договір від 13 липня 2017 року № Т34-ФЦГ/17 про закупівлю послуг з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення С211304 Фартушне-Цапівка-Гуринівка на ділянці км 0+000км 15+200 Золочівського району Харківської області Технічним завданням було передбачено влаштування підстилаючого та вирівнюючого шару основи, влаштування вирівнюючого та верхнього шарів покриття.

Згідно даних Веб-сайту 007 на виконання умов договору в 2017 році проведено виплати на користь ТОВ «Енерготепло» на суму 17 756 464 грн.

При візуальному обстеженні виявлено 10 відремонтованих ділянок різної довжини. Майже на всіх ділянках наявне викришування покриття (фото додаємо). На третій ділянці км 0+900 – км 2+000 місцями виявлено заниження узбіч, руйнування кромки покриття (в деяких місцях на кромці наявна поросль) (фото додається).

Командою проекту підготовлені матеріали  для звернення до Служби автомобільних Харківської області щодо узгодження дій по усуненню підрядником виявлених командою проекту дефектів.

 

Ця публікація підготовлена в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам та упорядникам цього видання і не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агенцій ООН.