Згідно з попередньою оцінкою, рівень прозорості прийняття рішень в рамках бюджетного процесу Малинівської ОТГ становить 11 %. До такого висновку дійшли експерти ЧМГО «Чугуївська правозахисна група» за результатами моніторингу в межах проекту «Підвищення прозорості місцевих бюджетів, упровадження гендерних підходів у бюджетний процес та підзвітна громаді робота новообраних депутатів у об’єднаних територіальних громадах Донецької області та Харківської області», завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні.

Малинівська ОТГ не оприлюднила проект рішення про місцевий бюджет, отже оцінити його відповідність ст.76 Бюджетного кодексу України не можливо.

Бюджетні запити головних розпорядників бюджетних коштів оприлюднені на офіційному сайт ради, однак встановити час їх оприлюднення не має можливості.

Рішення про затвердження бюджету на 2018 рік селищна рада оприлюднила з усіма додатками, але також відсутня інформація про час його оприлюднення.

Паспорти бюджетних програм головних розпорядників коштів на сайті ради не оприлюднені, отже ознайомитись із цією інформацією не має можливості.

На офіційному сайті відсутня будь-яка інформація про обговорення проект бюджету на засіданні бюджетної комісії. Протокол та відео-запис засідання комісії не було оприлюднено, як і анонсування засідання не проводилось взагалі.

На сьогоднішній день Малинівська ОТГ не має практики розробки «бюджету для громадян», як документу, який в простий та доступний спосіб, без технічної мови, з використанням візуалізації та значного спрощення складної інформації, розповів би про доходи та видатки бюджету на майбутній рік, пріоритети міської бюджетної політики, плани щодо фінансування інфраструктурних проектів і т.п.  Отже, активним громадянам, які не мають спеціальних знань у бюджетній структурі, майже неможливо повноцінно залучитись до бюджетних процесів та внести свої рекомендації або пропозиції.

 

Стаття підготовлена завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Підвищення прозорості місцевих бюджетів, упровадження гендерних підходів у бюджетний процес та підзвітна громаді робота новообраних депутатів у об’єднаних територіальних громадах Донецької області та Харківської області», який виконує Чугуївська правозахисна група