Мережою антикорупційних центрів у рамках проекту «Громадський моніторинг впровадження антикорупційної реформи на території Харківської області» було здійснено моніторинг сайту «ProZorro», який є системною реформою тендерного процесу в електронних публічних та державних закупівлях в Україні. Під час здійснення моніторингу вищевказаного сайту, МАЦ виявлено інформацію про укладення договору між Есхарівською селищною радою Чугуївського району Харківської області та ФО-П Рябчук Сергій Володимирович про надання послуг №3/2018 від 02.05.2018 року, предметом якого є «Поточний ремонт асфальтобетонного покриття на Площі Миру в смт Есхар Чугуївського району Харківської області», ДК 021:2015-45233251-3 «відновлення покриття».

Ознайомившись із умовами Договору про надання послуг №3/2018 від 02.05.2018 року, МАЦ встановлено, що згідно з п. 2 визначено вартість послуг, що доручаються «Підряднику» (ФО-П Рябчук Сергій Володимирович, 61166, м. Харків, пр.-т. Науки, 15-а, кв. 9), яка становить 199 989 грн. 22 коп.

Згідно п. 3 Договору термін виконання робіт складає 60 календарних днів з моменту підписання цього договору, тобто до 02.07.2018 року.

МАЦ встановлено, що із бюджетних коштів Есхарівської селищної ради Чугуївського району Харківської області було списано частину коштів на виконання вказаного договору у сумі 100 000 (сто тисяч) гривень.

Після аналізування інформації викладеної на сайті «ProZorro», МАЦ звернулось до депутатів Есхарівської селищної ради Чугуївського району Харківської області, для надання пояснень по вказаному договору, адже як було відомо антикорупційникам — жодних робіт з ремонту доріг у селищі Есхар не проводилось.

Депутатами Есхарівської селищної ради було роз’яснено, що 07.06.2018 року селищний голова Легкошерст Анатолій Володимирович написав заяву про своє звільнення та про укладення договору про надання послуг депутатам ради нічого не повідомляв. Крім того, було підтверджено інформацію, що, дійсно, бюджетні кошти у сумі 100 000 гривень списані з рахунку селищної ради на виконання вказаного договору.

За заявою Голови Мережі антикорупційних центрів було внесено відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками складу кримінального правопорушення – злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою осою своїм службовим становищем). Наразі ведеться досудове розслідування. З метою прискорення розгляду досудового розслідування за заявою Голови МАЦ було направлено звернення до народного депутата України Тимошенко Юлії Володимирівни з проханням посприяти належному слідству.

На сьогоднішній день отримано листа від народного депутата України Тимошенко Юлії Володимирівни адресованого Генеральній прокуратурі України із вимогою взяти справу під особистий контроль та доповісти заявнику про результати слідства.