На Чугуївщині за боротьбу із корупцією взялися активісти Мережі антикорупційних центрів.

Після отримання інформації про можливі шахрайські схеми колишнього голови Есхара у сфері розтрачання бюджетних коштів, антикорупційники, не вагаючись, провели власне розслідування, та, встановили, що селищний голова Есхара звільнився ще 07.06.2018 року, а про списанні кошти з бюджету депутатам нічого не відомо.

Шахрайська схема була націлена на списання 200 000 гривень місцевого бюджету, нібито перерахованих на виконання договору про надання послуг, предметом якого є «Поточний ремонт асфальтобетонного покриття на Площі Миру в смт Есхар Чугуївського району Харківської області», ДК 021:2015-45233251-3 «відновлення покриття».

Однак, ані депутатам місцевої ради, ані місцевим жителям не було відомо про існування вказаного договору, та, тим паче, про планування такого ремонту.

Мережа антикорупційний центрів встановила, що умовами Договору було передбачено термін виконання робіт — 60 календарних днів з моменту його підписання, тобто роботи повинні були бути завершені до 02.07.2018 року.  Але не дивлячись на те, що минуло 4 місяці  — ремонт навіть не починався!

Із бюджетних коштів Есхарівської селищної ради Чугуївського району Харківської області було списано 100 000 (сто тисяч) гривень на виконання вказаного договору, решту, мабуть,  у зв’язку із звільненням голова перевести не встиг.

Чи було вказаний договір підписано за попередньою змовою його сторін з метою розтрачання бюджетних коштів та незаконного збагачення посадових осіб надалі встановлюватимуть правоохоронні органи. За заявою Голови Мережі антикорупційних центрів вже внесено відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками складу кримінального правопорушення – злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою осою своїм службовим становищем).

Максимальний строк за вказане правопорушення до 5 років позбавлення волі.