Ця ініціатива впроваджується в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.                 

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам та упорядникам цього видання і не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агенцій ООН.

В рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр., Чугуївська правозахисна група досліджує Єдиний державний реєстр судових рішень і проводить аналіз постанов судів у справах про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 172-7 КУпАП (Порушення вимог щодо запобігання та регулювання конфлікту інтересів). За результатами даної діяльності правозахисники видаватимуть Аналітичний звіт, який міститиме методичні рекомендації двох видів. Перші з них адресовані суб’єктам адміністративної відповідальності за ст. 172-7 КУпАП – посадовцям публічних органів влади та юридичних осіб публічного права. Інший блок рекомендацій складатиметься з порад для правоохоронців із НАЗК і Національної поліції щодо правильного оформлення протоколів про адміністративні правопорушення, встановлені ст. 172-7 КУпАП.

З метою забезпечення комплексного підходу до складання вказаного Аналітичного звіту експертами Чугуївської правозахисної групи було направлено запит до НАЗК щодо інформації про кількість протоколів про відповідні правопорушення, які Національне агентство направило до судів за 2017 і 2018 рр. В результаті, ми отримали відповідь, згідно з якою Національним агентством направлено до судів 147 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, передбачених ст. 172-2 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», з них: по ч. 1 – 69, по ч. 2 – 77, по ч. 3 – 1.  За 2018 рік (станом на 01.08.2018 року) складено та направлено до судів 285 таких протоколів, з них: по ч. 1- 147, по ч. 2- 138.

Дані, отримані від НАЗК, враховані експертами Чугуївської правозахисної групи і будуть використані при розробці вказаного Аналітичного звіту.