В рамках підписаного меморандуму «Про співпрацю» від 12 березня 2018 року на виконання «Окремого доручення»від в.о. Голови Держгеокадастру України Колотіліна О.К. від 01.03.2018 року в місті Харкові 08 червня 2018 року відбулась Нарада між Головним управління Держгеокадастру у Харківській області та Асоціацією фермерів та приватних землевласників Харківської області.

Одним із питань, яке виносилось на порядок денний було вирішення питання про скасування наказів «Про припинення права користування землею» як таких, щопорушують права громадян в рамках чинного законодавства і створюють передумовирозвитку корупційних дій та зростанню соціальної напруги в суспільстві,так як визнання за спадкоємцями померлого права успадкування права на постійного землекористування забезпечує їм реальний правовий захист на користування земельною ділянкою та надає їм можливість вирішити питання переоформлення прав на користування земельною ділянкою та є належним правовим заходом згідно з вимогами Конституції України ст. 6,13 ст. 1 протоколу № 1 Європейської конвенції з прав людини та основоположних свобод».
Представниками Асоціації фермерів було також наголошено на тому, що пунктами 2 наказів «Про припинення права користування землею»Головного управління Держгеокадастру у Харківській області відібрані у фермерів земельні ділянки були віднесені до земель запасу і в подальшому передаються у приватну власність третіх осіб шляхом їх безоплатної приватизації.

Під час Наради до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області було донесено інформацію про прийняття судами Харківської області рішень про визнання наказів «Про припинення права користування землею»Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, які були винесенні впродовж 2017 -2018 років незаконними та протиправними.
Зокрема, вказане підтверджують рішення Господарського суду Харківської області, та Харківського апеляційного господарського суду.

При цьому, після захисту власних прав в судовому порядку і отримання рішень суддів про визнання наказів «Про припинення права користування землею» незаконними, фермери стикаються з наступною проблемою – скасуванням прав третіх осіб на земельні ділянки, які були утворені на місці відібраної у фермерів землі, та оформлені за час судового розгляду позовів фермерів.

Враховуючи кількість вказаних неправомірних наказів Головного управління Держгеокадастру у Харківській областівинесених впродовж 2017 -2018 років зі сторони Асоціації фермерів та приватних землевласників Харківської області була висловлена пропозиція — в позасудовому порядку вирішити питання про скасування вказаних наказів.
Адже, судовий процес займає значний проміжок часу, що призводить до порушення прав фермерів, а також покладення додаткового тягаря на осіб, які оформлюють (приватизують) земельні ділянки на місці відібраної у фермерів землі, та в подальшому призведе до нових судових процесів по оспоренню їх прав на землю, що фактично належить фермерам та була незаконно в них відібрана.

Для відновлення своїх порушених прав фермери змушені звертатися до суду із залученням адвокатів та юристів.

У свою чергу, на Нараді, яка відбулась 08 червня 2018 року заст. начальника відділу правового забезпечення Юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Харківській області- Рибалко К.В. –в глузливій формі висловився з вказаного питання вказавши, що нехай фермери ще докажуть, що вказані накази є незаконними.

При цьому Саранча В.І. — в.о. начальника ГУ Держгеокадастру у Харківській області повідомив, що вказані накази більше ГУ Держгеокадастру у Харківській області не виносить, та з мовчазливої згоди, фактично підтвердив неправомірність та незаконність попередньо винесених наказів про «Припинення права постійного користування землею».

Враховуючи, що «Окремим дорученням» від в.о. Голови Держгеокадастру України Колотіліна О.К. від 01.03.2018 року було зобов’язано ГУ Держгеокадастру у Харківській області організувати співпрацю із представниками асоціації фермерів вбачається фактичне ігнорування вимог «Окремого доручення» від в.о. Голови Держгеокадастру України Колотіліна О.К. від 01.03.2018 року зі сторони ГУ Держгеокадастру у Харківській області, зокрема заст. начальника відділу правового забезпечення Юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Харківській області — Рибалко К.В.

Втрачається весь сенс налагодження співпраці між Головним управління Держгеокадастру у Харківській області та Асоціацією фермерів та приватних землевласників Харківської області, адже прямим текстом землевласників в разі незгоди із рішенням прийнятими Головним управління Держгеокадастру у Харківській області відправляють відстоювати власні права в суді.

 — с Роман Лихачов и светлана гапоник в Держпром.