З 2005 року у Зміївському районі, після зміни керівництва у ПрАТ, активована злочинна діяльність на знищення підприємницького  виробництва в цілому районі: масове знищення племінної худоби, розтрачання майна підприємства, припинення виплати орендної плати орендодавцям, погрози та шантаж акціонерам за розкривання діяльності нового керівництва, вимагання та експлуатація місцевих громадян з метою реалізації злочинного умислу, і це ще не весь перелік дій, які обурили місцевих жителів та вимусили шукати допомоги у юристів.

На сьогоднішній час у ПрАТ ліквідовано свинарство, велика рогата худоба та техніка для обслуговування виробництва, в тому числі автомобілі, трактора, комбайни. З моменту зміни керівництва у ПрАТ по 2017 рік включно жодного разу не здійснювалась виплата дивідендів акціонерам та штучно створювалось нібито збиткове підприємство. Орендна плата виплачується лише окремим особам, які йдуть на поводу у керівництва.

На теперішній час ТОВ, без жодних правових підстав, прийняло на себе усі права ПрАТ: укладає договори із їхніми діючими орендодавцями, у той час як строк дії договорів із ПрАТ ще не сплив. Реєстрація таких договорів не може бути проведена та користування ТОВ вказаними земельними ділянками  протирічить Закону України «Про оренду землі» та Цивільному кодексу України. За змістом статей 18, 20 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі підлягає державній реєстрації, якщо такий договір укладений. Після державної реєстрації укладеного договору оренди землі він набирає чинності. До проведення державної реєстрації забороняється приступати до будь-яких робіт. Відповідно до ст. 31 ЗУ «Про оренду землі», дія договору припиняється в разі закінчення строку, на який його було укладено. Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов’язковим для виконання сторонами.

у зв’язку з вищевикладеними обставинами Чугуївські правозахисники допомогли орендодавцям відкрити кримінальне провадження. Так, 25 травня 2017 року відкрито кримінальне провадження по факту заволодіння шляхом шахрайства матеріальними цінностями ПрАТ та ведеться слідство.

Правозахисниками направлено велику кількість звернень до різних державних органів з проханням перевірити діяльність товариства та визначити підстави випадкового зникнення керівництва ПрАТ.

На даний час правозахисники готують клопотання про проведення слідчих дій до Зміївського відділу поліції та долучають матеріали, які були зібрані самостійно. Під час особистого розслідування правозахисниками встановлено багато цікавих фактів, які будуть підставою для притягнення винних до відповідальності: від офшорних компаній до підроблення документів. Скарги були направлені також до Прокуратури Харківської області, Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро України, так як у даних махінаціях залучена не одна посадова особа.

Наразі чекаємо на проведення належної перевірки діяльності ТОВ.