Дуже часто до Чугуївської правозахисної групи звертаються громадяни з питанням: як приватизувати земельну ділянку?; у зв’язку з цим виникла необхідність надати відповідне роз’яснення.

Для того, щоб почати приватизацію земельної ділянки, громадянин, зацікавлений у приватизації землі, подає заяву до відповідної районної державної адміністрації (якщо здійснюється приватизація земельної ділянки, що належить до державної форми власності) або до сільської, селищної чи міської ради (якщо приватизується земельна ділянка з комунальної власності відповідної територіальної громади) за місцезнаходженням земельної ділянки про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки. Після чого заява разом з поданими документами розглядається на сесії відповідного органу, де здійснюється прийняття рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Рішення сесії відповідного органу передається (у місячний термін) органам, в які громадянин подав заяву. Наступним етапом є виготовлення технічної документації та проекту відведення земельної ділянки. На цьому етапі громадянин, який отримав дозвіл на виготовлення технічної документації, звертається в організацію, що має ліцензію на проведення землевпорядних робіт. Відомості про такі організації, як правило, можна отримати у відповідному територіальному органі Держгеокадастру. Послуга є платною.

Виготовлена технічна документація подається на розгляд до відповідної районної державної адміністрації або до сільської, селищної чи міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки і тільки після затвердження проекту відведення земельна ділянка може бути передана Вам у власність.

Реєстрація права власності є останнім етапом приватизації. Вам видається Витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. З цього часу Ваше право власності на земельну ділянку зареєстровано державою.

Слід пам’ятати, що описаний порядок приватизації здійснюється декілька місяців і потребує фінансових витрат.

 Проект «Захист прав селян — власників земельних ділянок у Чугуївському, Печенізькому, Шевченківському, Вовчанському, Дворічанському, Великобурлуцькому районах Харківської області, подолання корупції у сфері земельних відносин» реалізується за підтримкиреалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. This project was supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

 

Заступник

Голови Чугуївської правозахисної групи,

адвокат

Р. Б. Лихачов