Чугуївська міська рада Харківської області розірвала тендерну угоду з капітального ремонту доріг вартістю у 10 мільйонів. Причиною такого рішення стало звернення юристів проекту «Тисни!» на підставі інформації Харківського антикорупційного центру.

Про це у відповідь на звернення юристів «Тисни!» повідомив заступник міського голови Чугуєва Олександр Апостол.

4 вересня 2017 року службові особи Управління ЖКГ та екології Чугуївської ради уклали угоду з ТОВ «СПЕЦБУД-3» на капітальний ремонт дороги та тротуарів у м. Чугуєві. Сума угоди склала 10,6 мільйонів гривень. Водночас, активісти Харківського антикорупційного центру виявили в тендерній процедурі факти, що свідчать про порушення законодавства.

В ході додаткового аналізу вдалось встановити, що фірма-переможець та її єдиний тендерний конкурент – ТОВ «ВЕГА-БУД», насправді, були конкурентами тільки на папері.

В системі «Прозорро» обидві фірми розмістили документи 8 серпня 2017 року з проміжком у 2 години. Оформлення тендерних заявок було ідентичним, різниця була тільки в бланках фірм. Крім того, жодна з фірм упродовж торгів не знижувала ціну.

Та головне, один з засновників ТОВ «СПЕЦБУД-3» Сергій Колесник на момент торгів був єдиним засновником ТОВ «ВЕГА-БУД».

Враховуючи вищезазначені порушення, юристи проекту «Тисни!» звернулись до Чугуївського міського голови з вимогою скасувати результати закупівлі. Внаслідок чого тендерну угоду було розірвано.

Нагадаємо, проект «Тисни!» здійснюється за підтримки IWPR Ukraine та МЗС Королівства Нідерландів.

https://bihus.info/only-prozorro-uristi-dopomogli-zupiniti-rozpil-10-milioniv-na-harkivsini