Чугуївська правозахисна група з березня по серпень 2017 року здійснювала моніторинг виконання реформ органів прокуратури та судової системи на території Харківської області, вироблення рекомендацій для використання їх у подальшій адвокації реформ на місцях.

А 7 вересня 2017 року о 13.00 у прес-центрі харківського медіапроекту «НАКИПЕЛО» на круглому столі відбувся публічний звіт за результатами моніторингу, представлення даних, висновків і рекомендацій.

«Аналітичний звіт за результатами моніторингу реформ та якості роботи органів прокуратури та судової системи на території Харківської області» представив провідний аналітик ЧПГ Роман Лихачов.

За його словами, у більшості судів не пропускають на засідання, судді і прокурори запізнюються, недостатньо ефективно працюють консультанти, засідання призначаються і проводяться з порушеннями. Окрім того, у Харківській області, на відміну від інших, не можна подати документи до суду в електронній формі…

Учасники обговорення – журналісти та громадські активісти – мали змогу поділитися своїми поглядами на проблеми і порушення в даній сфері. Що, безумовно, сформує фактичну і аналітичну основу для корегування реформи та надасть можливість розробки подальших рекомендацій і представлення їх вповноваженим органам.

Довідково: звіт підготовлено в межах реалізації Чугуївською правозахисною групою ініціативи «Моніторинг реформи та якості роботи органів прокуратури та судової системи на території Харківської області, довіри до них громадян» в рамках проекту Центру політико-правових реформ «Посилення спроможності організацій громадянського суспільства у регіонах України впливати на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ», який фінансується Програмою МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні».

З повним текстом дослідження можна ознайомитися ТУТ:

Report_ChPG_MATRA

Георгій Кобзар