20 липня 2017 року відбулася робоча зустріч експертки Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» та Чугуївської правозахисної групи Світлани Кужелєвої із керівництвом Мереф’янської об’єднаної територіальної громади.

На зустрічі були присутні мереф’янський міський голова Веніамін Сітов та інші посадовці і спеціалісти міської ради.

С. Кужелєва презентувала проект «Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах», що реалізується Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!».

Експертка ознайомила присутніх з програмою та планом спільних дій на подальші 5 місяців, звернула увагу, що передбачається запровадження щонайменше 2-х антикорупційних інструментів на рівні громади.

Особливо цікавим для даної громади виявилось питання врегулювання конфлікту інтересів, увагу вирішенню якого і буде привернуто під час тренінгу та наступного коуч-супроводу громади.

За результатами зустрічі було визначено порядок організації відбору учасників для проведення дводенного тренінгу, узгоджено дату його проведення.

Отже, Мереф’янська об’єднана територіальна громада готова до співпраці та спільної роботи!

PS: Аналогічний захід відбувся 25 липня. Світлана Кужелєва зустрілася з другою ОТГ, відібраною на території Харківської області програмою DOBRE в якості партнеру програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність».

Наразі основні зусилля громади направлені на розробку та затвердження Плану соціально-економічного розвитку до 2020 року, проте і питання доброчесного врядування є для громади нагальним, адже в ній ще майже відсутні антикорупційні інструменти.

Георгій Кобзар