Нещодавно дізнався, що при Виконавчому комітеті Чугуївської міської ради (що на Харківщині) діє ще одна рада – «Рада по боротьбі зі злочинністю, корупцією та захисту прав і законних інтересів громадян».

Мені стало цікаво, як же ця Рада з корупцією бореться.

Тому надіслав на міського голову запит на інформацію, в якому просив, відповідно до статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», надати наступну інформацію:

  1. Нормативний документ (копію), яким утворено та встановлено порядок діяльності Ради по боротьбі зі злочинністю, корупцією та захисту прав і законних інтересів громадян при Виконавчому комітеті Чугуївської міської ради.
  2. Персональний склад вищезазначеної «Ради по боротьбі з корупцією…».
  3. Відомості про кількість та дати проведених засідань «Ради по боротьбі з корупцією…».
  4. Рішення, що були прийняті «Радою по боротьбі з корупцією…».

Також прошу повідомити, як контролюється втілення в життя прийнятих «Радою по боротьбі з корупцією…» рішень.

Відповідь, що надійшла, порадувала: вміють, якщо захочуть! Вміють писати файні відписки, якщо хочуть показати роботу, якої… не було.

Чому я так вирішив? – та достатньо прочитати фразу: «Протягом 2016 року засідання Ради у повному складі не скликались». З огляду на те, що я просив повідомити про дати проведених засідань Ради ВЗАГАЛІ, а не тільки в 2016 році, та про прийняті рішення (про які у відповіді навіть не згадується, адже неможливо згадати те, чого не було), стає очевидним, що крім голослівних «постановок окремих завдань за певними напрямками роботи» похвалитися Раді немає чим.

І це не дивно, адже значна кількість представників цього вельмиповажного дорадчого органу вже не обіймають тих посад, на яких перебували 3 роки тому, а частка виїхала з Чугуєва (дехто – навіть за кордон).

Можливо, тому й не збиралася ця Рада, як визначено Положенням, раз на півріччя, та, вочевидь, не збиралася взагалі ніколи.

А може Рада не працювала, тому що питання боротьбі зі злочинністю, корупцією та захисту прав і законних інтересів громадян – НЕ в пріоритеті у міських можновладців?!

Юрій Чумак