Протягом 2016 року команда Чугуївської правозахисної групи та Мережі антикорупційних центрів працювала не лише над виявленням, а й над попередженням корупційних проявів у різних районах Харківської області.

За індексом недопущення корупційних правопорушень, що був розроблений нашими експертами, прийняттям нових нормативних актів та відповідних антикорупційних заходів Печенізький район зайняв перше місце в області.

Так, завдяки прийняттю низкою сільських рад «Порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності місцевої ради», запропонованого громадськими антикорупціонерами, у 2016 році не було допущено жодного випадку конфлікту інтересів при прийнятті рішень.

Отже, за результатами аналізу, що проводився ЧПГ, Печенізький район став своєрідним «антикорупційним чемпіоном», тому саме на базі Печенізької райдержадміністрації та Печенізької районної ради 26 грудня 2016 року громадськими моніторами було організовано круглий стіл, на який запрошено представників місцевих рад та уповноважених осіб з інших органів.

Провідний аналітик Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов презентував підсумки діяльності організації в рамках ініціативи «Громадськість проти корупції. Зменшення корупційних проявів на території Харківської області» в контексті проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який реалізовується за фінансової підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй.

Також громадські активісти вручили представникам органів місцевого самоврядування та державної влади Печенізького району розроблену експертами ЧПГ антикорупційну літературу, зокрема буклети «Що таке корупційне правопорушення та куди звертатись у разі його виявлення».

На фото: Роман Лихачов презентує пам’ятки від ЧПГ виконуючому обов’язки голови Печенізької районної державної адміністрації Михайлу Никитченку.

Георгій Кобзар, «Громадський простір»

http://www.prostir.ua/?news=dolajemo-koruptsiyu-spilnymy-zusyllyamy-hromadskosti-orhaniv-vlady-ta-mistsevoho-samovryaduvannya